Otobüste 'seks' tartışması

Giriş Tarihi: 19.4.2011

İstanbul'da, seferini yapan belediye otobüsünün şoförü, yanındaki kız arkadaşına sarılan genci, "Burası seks yapma yeri değil" diye azarladı. Genç şikâyetçi olurken, ise şoför hakkında inceleme başlattı

arasındaki otobüsüne binen genç çift ile şoför arasında "seks yapma yeri" tartışması yaşandı. Çift, "Şoför, sarılarak oturduğumuzu görünce 'Burası seks yapma yeri değil' diyerek bizi otobüsten indirdi" diyerek şikâyetçi oldu. İETT, "Şoföre gereken ceza verilecek" açıklamasında bulundu. Olay şöyle gelişti: Onat Baş ve Sarıyer'deki yurduna gidecek olan kız arkadaşı, önceki gece Taksim otobüs durağından 34 TN 1992 plakalı 25 T hattındaki otobüse bindi. Ancak şoför, kız arkadaşına sarılarak oturan Baş'a çıkıştı. İddiaya göre otobüs şoförü, çifte, "İnin lan arabadan. Burası seks yapma yeri değil" diye bağırdı.

DİĞER YOLCU SAVUNDU
Baş herhangi bir yanlış tavırlarının olmadığını söyleyince tartışma başladı. Gençler otobüsten inmeyi reddetti. Şoför de, inmedikleri takdirde sefere çıkmayacağını söyledi. Bu sırada otobüste bulunan Gökçe Koç adlı yolcu da, iki gencin durumlarında ters bir şey olmadığını belirterek şoföre karşı çıktı. Ancak otobüs şoförü araçtan indi. Gökçe Koç bu sırada otobüse vurarak, şoföre hareket etmesini söyleyince saldırıya uğradı. Koç, İETT görevlileri tarafından darp edildiğini Taksim Meydanı'nda bekleyen polis ekiplerine ve İETT Amirliği'ne bildirdi. Bu şikâyet üzerine olay ortaya çıkmış oldu.


'GEREKLİ CEZA VERİLİR'
İETT tarafından yapılan açıklamada, talihsiz bir olayın meydana geldiği belirtilerek personelle ilgili gerekli işlemin başlatıldığı vurgulandı. Açıklamada, "İnsana ve İstanbul'a kaliteli hizmeti ilke edinen kurumumuzda şoförlerimizin bu tür müdahaleleri hoş karşılanmamakta, sorumlu olan personel hakkında toplu iş sözleşmesi gereğince gerekli cezai işlemler hassasiyetle uygulanmaktadır. Bu tür olumsuz davranışları sergileyen personelimiz üzerinde hassasiyetle durduğumuzun, bu tür olaylara karşı en ufak bir müsamaha göstermediğimizin bilinmesini isteriz" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otobüste 'seks' tartışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN