Seri cinayetlerden 'müsrif sevgili' çıktı

40 günde 4 kişiyi öldürüp paralarını gasp ettiği gerekçesiyle tutuklanan 'in, gazinoda çalışan bir kadına âşık olduğu, ona para yetiştirebilmek için hırsızlık, gasp ve cinayete başladığı belirlendi

Giriş Tarihi: 27.8.2011
Konya'nın Akşehir ilçesi ile sınır komşusu olan Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde 19 Temmuz ile 24 Ağustos arasında 2'si kadın 4 kişiyi öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan 30 yaşındaki 'in 'seri cinayetlerine' ilişkin detaylar ortaya çıkmaya başladı. İfadelerinde suçlandığı 4 cinayetten 3'ünü işlediğini kabul eden, ayrıca 'normal ölüm' raporu verilen bir kişinin daha katili olduğunu itiraf eden Gerek, kendisini katil eden süreci soğukkanlılıkla anlattı. Buna göre Gerek, bir yıl önce bir inşaat şirketinde kamyon şoförü olarak işe başladı. Ancak 7 ay önce kamyonuyla bir kadını ezerek ölümüne sebep oldu. Kazanın ardından hakkında dava açılan Gerek, şirket tarafından Akşehir'deki şantiyede görevlendirildi.

'HİÇBİRİNİ TANIMIYORDUM'
Şehre gelip ev kiralayan Gerek, geceleri eğlenmek için gittiği gazinoda çalışan bir kadına âşık oldu. Ona para yetiştirebilmek için de suça bulaştı. Erhan Gerek, yaşadıklarını, "O kadınla zaman zaman birlikte oluyordum. Ancak ona para yetiştirmekte zorlandım. Bunun üzerine hırsızlık yapmaya başladım. İşten de atılınca tamamen bu işe yöneldim. Girdiğim bir evde tabanca bulunca çaldım. Sonra da gasp ve cinayetler geldi. Öldürdüklerimin hiçbiri tanımıyordum. Sadece para elde etmek için yaptım" diye anlattı. Zanlının, işten çıkarıldıktan sonra da 700 liraya kiraladığı evde yaşamaya, gazinoya gidip eğlenmeye ve pahalı kıyafetler giymeye devam ettiği, tüm bu masrafları da hırsızlık ve gasptan elde ettiği parayla karşıladığı belirtildi. Komşuları da, "İşçi parasıyla nasıl böyle yaşıyordu, şüphelenmeye başlamıştık" diye konuştu.

'KİM O' DEDİ, 'HIRSIZIM' DEDİM
Cinayetleri de soğukkanlılıkla itiraf eden Erhan Gerek, Türkan Sorgun cinayetini, "Kapının ziline bastığımda 'Kim o?' diye bir ses geldi. Ben de 'Hırsızım' dedim. Sanırım yaşlı kadın ne dediğimi duymadı ve kapıyı açtı. Öldürdükten sonra bileziklerini aldım" sözleriyle itiraf etti. Evine 100 metre mesafede başından vurarak öldürdüğü Yakup Okumuş için de, "Yolda yürüyordum ve moralim bozuktu. Bu sırada çeşmenin kenarında oturan yaşlı adamı gördüm. Tabancayla vurduktan sonra cesedini çalıların arkasına gizledim" dedi.

CİNAYET GÜZERGÂHI
* 19 Temmuz: Akşehir'e 3 kilometre mesafede Doğrugöz beldesi sınırlarında Arife Korkmaz öldürüldü.
* 10 Ağustos: Akşehir'e 15 kilometre mesafede Gölçayır beldesinde Yakup Okumuş öldürüldü.
* 12 Ağustos: Akşehir'e 25 kilometre mesafede, Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesi Çamözü köyünde Türkan Sorgun öldürüldü.
* 24 Ağustos: Akşehir'e yaklaşık 30 kilometre mesafede yine Sultandağı'na bağlı Kırca beldesinde TIR şoförünün kayınbiraderi Gökhan Keser öldürüldü.

ÖZGÜR SARI / VEYSEL CİNCİK / SABAH

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seri cinayetlerden 'müsrif sevgili' çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN