Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Jet sosyeteye Oxfordlu süper dadı

Jet sosyete ve Hollywood yıldızları, dadılığı en prestijli mesleklerden biri haline getirdi. Zengin aileler, dünyayı en iyi üniversitelerden mezun, çok dilli ve üstün nitelikli dadıların ayakları altına seriyor

Giriş Tarihi: 19.9.2011
Geçenlerde Rus bir işadamının İngiliz bir çocuk bakıcısına yıllık 200 bin dolar maaş ödeyeceğini duyduğumda, yanlış işi seçtiğimi anlamıştım. Sadece "kadın" olduğu açıklanan bu şanslı bakıcı, iyi bir maaşın yanı sıra, lüks bir yaşam, dünyanın dört bir yerinde tatil gibi pek çok ayrıcalığa sahip. Üstelik tüm gününü çocuklarla geçirecek. Ultra zengin Rus, Çinli ve Ortadoğulu ailelerin para harcamaktan ve evlerinin içine almaktan kaçınmadığı dadılardan biri olan şanslı kadına İngiltere'deki Imperial Nannies isimli aracı kurum iş buldu. Ajans, başka bir aileye de yılda 130 bin dolara İngiliz dadı bulduğunu söylüyor. Anlatılan o ki, business class uçan, hizmeti karşılığında bir ev isteyen veya gardırobunu tamamen yenileten dadılar da var. Eğer en prestijli üniversitelerin birinden mezunsanız, iki-üç yabancı diliniz varsa ve sportif ve sosyal biriyseniz dadı olmak, dünyanın en karlı şirketinde çalışmak kadar karlı bir iş. Ajans, ayda yüzlerce adayın başvurduğunu, ama en az yüzde 50'sinin kabul edilmediğini söylüyor. Aracı kurumlar müşteri ve aday profilini gizli tutuyor ve dadılara katı maddeleri olan sözleşmeler imzalatıyor. Dadıların ölene kadar ailelerin özeliyle ilgili konuşmaları yasak. Ancak bir İngiliz gazetesinin konuşmayı başardığı Nick isimli erkek bakıcıyı dinleyin: "Zengin çocukları maddi olarak her şeye sahipler ama duygusal olarak çok ihmal ediliyorlar. Zengin anne-babaların sürekli işi var. Bu yüzden başkalarına çocuklarına bakmaları için para döküyorlar." Türkiye'de bakıcı ve dadı bulma kurumlarının çok iş yapmaması boşuna değil. Çalışan anne babalar yoksa, sevgi dolu büyükanne ve büyükbabalar var. Haksız mıyım?

TÜRKLER DE DADI ARIYOR
Imperial Nannies'e başvuran Türk aileler de var. Aileler haftalık ortalama 700-800 sterlin ödeyeceği bakıcılar arıyor.

HARPER'A ÜÇ DADI
İngiliz futbolcu David Beckham ve eşi Victoria, yeni doğan kızları Harper için, sabah-öğle-akşam mesaileri yapacak üç dadıya yılda toplam 500 bin sterlin ödeme yapacak.

BRANGEL INA ÇOK DİLİ SÜPER DADILAR ARIYOR
Holywood'un ünlü çifti Angelina Jolie ve Brad Pitt evlatlık çocuklarının ana dillerini de konuşan dadılar arıyor. Her dadıya yılda 50-150 bin dolar ödenecek. New Orleans, Kaliforniya ve Fransa'da yaşayan aile, adayın seyahat etmesini şart koşuyor.

ESKİ YUNANCA BİLEN DADI AL DI
Holywood yıldızı Gwyneth Paltrow ve müzisyen eşi Chris Martin'in, iki çocuğu için verdiği dadı ilanı şöyleydi: "Eski Yunanca, Latince, Fransızca ve İspanyolca bilen dadı aranıyor. Aday, Cambridge ve Oxford üniversiteleri mezunu olup en az iki müzik aleti çalmalı ve tenis oynamalı. Yılda 98 bin dolar kazanacak dadı, günde 4 saat çalışmakla yükümlüdür."

ŞULE GÜNER
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Jet sosyeteye Oxfordlu süper dadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN