Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir Günah Gibi 29 Eylül'de başlayacak

Giriş Tarihi: 21.9.2011 17:04 Güncelleme Tarihi: 21.9.2011 17:09

Yapımcılığını Most Yapım'ın üstlendiği sezonun en iddialı dönem dizisi Bir Günah Gibi, 29 Eylül Perşembe günü saat 20.00'de atv'de yayına başlayacak.

Sezonun en iddialı dizisi "Bir Günah Gibi"nin başrollerinde, Burak Hakkı, Özge Borak, Hande Soral ve Serkan Altunorak yer alıyor. Daha önce Küçük Kadınlar'da birlikte rol alan Özge Borak ve Hande Soral dizide iki kız kardeşi canlandırıyor. İlhan Şeşen'i ise kızların babası rolünde izleyeceğiz.

BİR GÜNAH GİBİ'NİN İLK FRAGMANI İÇİN TIKLAYIN!

"Bir karakter ekersin ve kaderini biçersin"

Hikaye 1940'lı yılların atmosferinde İstanbul'da yaşayan orta halli bir ailenin hayatını anlatmaktadır. Yıllar önce Rusya'dan kaçmak suretiyle Türkiye'ye yerleşmiş olan baba Cihangir, kocasının ecnebi alışkanlıklarına ayak uydurmaya çalışan anne Mualla ve iki kız kardeş Benan'la Figen...

Herkesin gözünde mutlu bir aile gibi gözükseler de onları içten içe büyük bir çöküşe götüren tutkulu mizaçları olacaktır. Karakterleri aldıkları kararları, aldıkları kararlar da kaderlerini belirlerken acı hep yanı başlarındadır. Cihangir'in Benan'a karşı zaaf derecesinde duyduğu düşkünlük, Benan'ın babasına taparcasına beslediği hayranlık, ebeveynler arasında evlat ayrımcılığına yol açmıştır.

Benan, babasının; Figen, anasının kızı olmuştur. Benan ağırbaşlı ve sevgi dolu yapısıyla bu durumun üstesinden gelmeyi başarsa da aynı şey Figen için geçerli değildir. Ablasını hastalıklı bir şekilde kıskanan Figen büsbütün acımasız ve bencil birine dönüşmüştür. Öyle ki söylediği yalanlar ve hazırladığı kumpaslarla ablasının aslında yaşaması gereken kaderi tamamen değiştirip onu büyük bir girdabın içine itecektir.

Prodüksiyon notları

-Dizinin hazırlıkları sekiz ay önce başladı.
-Dört ana mekan Maltepe Üniversitesi Platolarında 1100 metrekare alana kuruldu.
-Mekanlar Horhor ve Çukurcuma antikacılarından temin edilen gerçek aksesuarlarla tefriş edildi.
-Dizinin ana mekanları Galata ve Pera dokusuna uygun kuruldu. Gerçek cepheleri de bu semtlerde çekildi.
-Dizinin tarih danışmanlığını Gökhan Akçura yapıyor. Sosyal yaşamın bütün dönem detayları hem belge, hem görsel olarak dizide kullanılıyor.
-Dizi için yaklaşık 1800 metre kumaştan 600 adet kostüm dikildi.
-İlk bölümde yaklaşık 500 figüran kullanıldı.
-Pera Palace Hotel kapılarını ilk kez bir diziye açtı.
-Dizinin ana mekanları İstanbul Lisesi, Kabataş Lisesi, Pera Palace Hotel, İstanbul Üniversitesi, Hidiv Kasrı, Galata, Pera ve Balat'ta kuruldu.
-Dönemin gerçeklik duygusunu yaratmak için o yıllarda çekilmiş belgeseller incelendi ve sosyal hayata dair tüm detaylar aksesuar olarak yapılarak sokak çekimlerinde kullanıldı.
-Atmosfer müzikleri yine danışman eşliğinde seçilerek, hem dönem ruhu, hem de o yılların müzik eğilimleri yansıtıldı.
-Dönemin Hollywood idollerinin saç ve makyaj tasarımları uygulandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir Günah Gibi 29 Eylül'de başlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN