e-cinsel ürün pazarı ondan soruluyor

Giriş Tarihi: 5.11.2011

Cinsel ürünler satan bir internet sitesi, yılda 30 bin üyeye ulaştı. Yılda 700 bin liralık ciro yaptıklarını söyleyen sitenin kadın patronu, "Beklentinin çok üzerinde ilgi gördük" dedi

Türk halkı eczaneden prezervatif, marketten hijyenik ped almaya çekiniyor ama internetten sağlıklı cinsel ürünler alma fikrine alıştı. Bu tür ürünlerin satıldığı bir internet sitesi bir yılda 30 bin üyeye ulaştı. Ayda 200 bin liralık satış hedefleyen sitenin kurucusu ise bir kadın. Ege Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu Özlem Erkan, "Günde ortalama bin 500 kişi sitemizi ziyaret ediyor. 25-60 yaş aralığında, eğitim ve kültür düzeyi yüksek kişiler... Üst ve orta düzey yöneticilerden, ev hanımlarına kadar geniş bir kitleden sipariş alıyoruz. Aylık ciromuz ortalama 100 bin lira. Yılda yaklaşık 700 bin dolar ciro yapılıyor. İlk 6 ayda ise öngördüğümüz cironun 4 katına çıktık" diyor. Türkiye'de satılan cinsel ürünlerin; insan sağlığına uygun olmayan, kalitesiz ürünler olduğunu belirten Özlem Erkan, bu açığı kapatmak için siteyi kurduğunu anlattı. Erkan, "Kaliteli ürün satın almak isteyenlerin, alışveriş yapabileceği bir platform yoktu. Biz de bu alandaki eksikliği kapatmak amacıyla, kaliteli cinsel sağlık ürünlerini, Türkiye marketine açmaya karar verdik. Beklentimizin çok üzerinde ilgi gördük" diye konuşuyor.

'EVLİ ÇİFTLER İLGİ GÖS TERİY OR'
Özellikle evli çiftlerin siteye büyük ilgi gösterdiğini, ziyaretçi profilinin yüzde 55'ini ise erkeklerin oluşturduğunu ifade eden Erkan, şunları söylüyor: "Sunduğumuz 350'yi aşkın farklı ürün sayesinde de cinselliğin eğlendirici ve keyifli yanlarını keşfedebiliyorlar. Talebin bu kadar yoğun olmasının bir başka nedeni ise sitedeki ürünlerin bilinen, herkesin her an ulaşabildiği alternatiflerden farklı olması. Belki bugüne kadar bu tarz ürünler hakkında hiçbir fikri olmayan kişilerin aklına farklı bir düşünce getiriyoruz ama asli amacımız cinselliğin son derece doğal olduğu kavramını algılara yerleştirmek."

'BİR TABUYU YIKTIK'
İnternet sitesinin kurucusu Özlem Erkan, "Cinselliğin tabu olarak görüldüğü toplumumuzda sitemiz hem pornografiden uzak duruşu hem de üstlendiği misyonla Türkiye'de bir ilki başardı. Birlikte çalıştığımız uzmanlar aracılığıyla ziyaretçilerimiz her tür sorusuna yanıt buluyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
e-cinsel ürün pazarı ondan soruluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN