Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adnan Şenses taburcu oldu

Solunum sıkıntısı ve ritim bozukluğu sebebiyle 16 gündür tedavi gören sanatçı Adnan Şenses, yoğun bakımda uygulanan özel "kanı soğutucu tedavi" ile sağlığına kavuşarak taburcu oldu.

Giriş Tarihi: 22.11.2011 17:17 Güncelleme Tarihi: 22.11.2011 17:18

Türk Sanat Müziği'nin ünlü ismi, solunum sıkıntısı ve ritim bozukluğu şikayetiyle evinde fenalaşarak Kurban Bayramı'nın ikinci günü Memorial Şişli Hastanesi'ne kaldırmıştı.

Ani solunum ve kalp durması ile yoğun bakıma alınan ünlü sanatçı, yaşam destek ünitesine bağlı olarak yaklaşık 5 gün tedavi gördü. 24 saat süren "soğutma" tedavisinin ardından sağlığına kavuşan ünlü sanatçı, bir süredir servisteki odasında takip ediliyordu.

Şenses'in yoğun bakımdaki tedavisini gerçekleştiren, Memorial Şişli Hastanesi Genel Yoğun Bakım Sorumlusu Doç. Dr. Serdar Çelebi, "Sanatçının tedavi sonrası beyin fonksiyonlarında herhangi bir sorun ortaya çıkmadı. Yaşam destek ünitesinden ayırarak servisteki odasına alındı ve rutin takipleri yapıldı." diye konuştu.

Sanatçının 20 yıllık doktoru olan Memorial Şişli Hastanesi Kardiyoloji Bölümü'nden Uz. Dr. Deniz Şener de, Şenses'in gerçekleştirilen başarılı tedavinin ardından kısa sürede sağlığına kavuştuğunu belirterek, bu aşamadan sonra da sanatçının düzenli kontrollerinin yapılacağını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adnan Şenses taburcu oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN