Hacda 54 Türk vefat etti

Giriş Tarihi: 4.12.2011 12:36 Güncelleme Tarihi: 4.12.2011 12:38

Malatya Müftüsü Hacı Yusuf Gül, hac vazifesini yapmak üzere kutsal topraklara giden 54 Türk'ün vefat ettiğini belirterek "Ayrıca Kabe etrafındaki revaklar şimdilik kaldırılmıyor" dedi.

Malatya'dan kutsal topraklara giden 188 hacı ile birlikte dönen Müftü Hacı Yusuf Gül'ü, Malatya Havaalanı'nda, yardımcıları Cengiz Yağcı ve Ünal Tan ile Şube Müdürü İsmail Karaman karşıladı. Gül, kutsal topraklara gitmenin huzuru içerisinde olduklarını söyledi. 7'si Medine'de, 47'si ise Mekke'de olmak üzere toplam 54 Türk hacının vefat ettiğini söyleyen Müftü Gül, Osmanlılar döneminde yapılan Kabe etrafındaki revakların kaldırılacağı tartışmaları ile ilgili de şunları söyledi:

"Revakların kalkması gündemdeydi. Ancak kaldırılması yönünde bir çalışma olmadı. Revakların kalkacağı, taşların Türkiye'ye götürüleceği konuşuluyordu. Ancak konuşmadan öteye bir durum da olmadı." Zaman zaman izdihamın yaşandığı karşılanmada duygularını dile getiren bazı hacılar, oldukça heyecanlı olduklarını belirtip "Cenab-ı Allah bize nasip etti, hac ile gönlü tutuşanlara da nasip etsin" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hacda 54 Türk vefat etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN