Kanıt poliste Cüppeli şokta

'Cüppeli Hoca' lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü, seks kasedi şantajına karşı Karagümrük çetesiyle anlaştığı iddiasıyla göz altına alındı. Savcılık, Ünlü ile birlikte 7 kişiyi mahkemeye sevk etti, 6 kişiyi serbest bıraktı

Cüppeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Karagümrük Çetesi'ne yönelik operasyon kapsamında gözaltına alındı. Ünlü'nün, ilişkiye girdiği hayat kadınlarıyla videosunu çekip şantaj yapan eski korumasından kurtulmak için Karagümrük Çetesi'nden yardım istediği ileri sürüldü. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen Ünlü, "Niye gözaltına alındınız?" sorusuna ellerini açarak, "Ben de bilmiyorum ki" yanıtını verdi. Ünlü daha sonra Beşiktaş'taki İstanbul 10. Ağır Ceza Ceza Mahkemesi'ne götürüldü. Adliyeye sevk edilen 13 kişiden aralarında manken Neslihan Önder ile Nejat Ergin'in oğlu Yiğit Ergin'in de bulunduğu 6 kişi savcılık tarafından serbest bırakıldı. Ünlü'yle birlikte 7 kişi tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi. Ünlü'nün, "fuhuş", "fuhuş için insan ticaretine azmettirme", fuhuş yapması için hayat kadınlarının tehdit edilmesi", "tehdit" ve "tehdide azmettirme" suçlarına karıştığı öne sürüldü. Cüppeli Ahmet Hoca'nın gözaltına alınma süreci geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Karagümrük Çetesi'ne yönelik operasyonla başladı. İddiaya göre çete çek senet tahsilatı, şantaj ve tehdit gibi pek çok suçtan takip ediliyordu. Takip sürecinde telefon dinlemelerine Cüppeli Ahmet Hoca da takıldı. Çete lideri Nejat Ergin ile temasa geçen Cüppeli Ahmet Hoca, gizlice çekilen bir seks görüntüsü için çeteden yardım istedi. Bu ilişkiyi mercek altına alan İstanbul Organize Suçlar polisi Cüppeli ve ekibini de takibe aldı. Takip neticesinde Cüppeli'nin, adamı Barış Sezek vasıtasıyla Türkiye ve yurt dışından hayat kadınlarını İstanbul'a getirttiği iddia edildi. Yabancı uyruklu hayat kadınları için Fatih'te bir ev tutulduğu, Cüppeli'nin de bu evi sık sık ziyaret ettiği ileri sürüldü. İddiaya göre, Cüppeli'nin "Gülruh" isimli hayat kadınıyla ilişkisi eski koruması Hamit Duysak tarafından gizlice kaydedildi. Duysak bu görüntüler için Ünlü'den şantajla 50 bin TL istedi. Ünlü de durumu hem Nejat Ergin hem de Abdullah Şanlıer ve Sedat Peker'e iletti. Onlar da Duysak'ı kaset ve görüntüleri kullanmaması konusunda tehdit etti. Soruşturmada Ünlü'nün İsmailağa Cemaatiinin önde gelen isimlerinden Avni Özsalih'in kendisi hakkında "Televizyonlara çok çıkan hocalara itimat etmeyin" dediğini öğrenince Peker'in adamları ile irtibat kurarak Özsalih'in uyarılmasını istediği de tespit edildi. Cüppeli Ahmet Hoca'nın isteği üzerine Sedat Peker'in adamlarından Yaşar Durmuş'un Avni Özsalih'i tehdit ettiği belirlendi. Cezaevindeki Peker'in de Ünlü'ye hediye olarak bir masaj koltuğu gönderdiği de kayıtlara takıldı.

ŞİFRELİ KONUŞMALAR
Soruşturmada şifreli konuşmaları çözümleyen polis Ünlü ve adamı olduğu ileri sürülen diğer şüphelilerin; hayat kadınlarına "Seyit-Talebe-Yemek, Fuhuş için bir araya gelmeye; "Toplantı", Fuhuş yapan kadınlara ödenen ücret ve aracılık yapanlara verilecek komisyon ücretini "Zekat" ve "Gömlek" diye adlandırdıkları tespit edildi.

KADINLARLA RANDEVU ADIM ADIM İZLENDİ
Karagümrük Çetesi ile bağlantısı tespit edilince İstanbul Organize Suçlar polisi Cüppeli Ahmet Hoca'yı da 6 ay boyunca takip etti. Kameralı takip sürecinde Cüppeli'nin, adamlarının ayarladığı yerli yabancı hayat kadınları ile buluşma anları polis kamerası tarafından görüntülendi. Tüm bu takip görüntüleri delil olarak savcılığa gönderildi. Görüntülerde hayat kadınlarının Cüppeli Ahmet Hoca'nın yardımcısı Barış Sezek tarafından havaalanında karşılanıp eve getirilmesi, Cüppeli'nin aynı eve kadınlardan sonra girip çıkması, Karagümrük çetesi üyeleriyle Cüppeli'nin yardımcıları arasındaki görüşmeler yer alıyor.

'DEPREM ZİNACILARI VURDU' DEMİŞTİ
Kamuoyu , İsmailağa Cemaati'nin önde gelen isimlerinden "Cüppeli Ahmet Hoca" lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü'yü, 17 Ağustos Marmara depreminin ardından yaptığı "Mevlam zina yuvalarını vurdu" açıklamalarıyla tanıdı. Ünlü, İstanbul Fatih'te İsmailağa Camisi'nin emekli imamı Bayram Ali Öztürk'ün kalbinden bıçaklanarak öldürülmesi ve katilin cemaat tarafından linç edilmesi, Malta'da 2006'da jet ski üzerinde çekilmiş tatil fotoğrafları, internetteki seks konuşmaları, 'Adnan Hoca' olarak tanınan Adnan Oktar'ın kendisine yönelttiği "Ergenekoncu sahtekar hoca" suçlamasıyla da hep gündemde kaldı.

MANKEN ÖNDER SERBEST BIRAKILDI
Çetenin hedef seçtiği kişilerle birliktelik kurup aldığı kişisel bilgileri tehdit ve şantaj için çeteye aktardığı öne sürülen manken Neslihan Önder, Savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanıt poliste Cüppeli şokta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN