Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En anlamlı 'Evet'te, bu yılın modası sürprizler

Evlilik Fuarı'nda bu yıl öne çıkan trend, sürpriz evlilik teklifleri... Lazerle gökyüzüne "Benimle evlenir misin" yazdıran da var, alyansı yunus balığının ağzından sevgilisine veren de

Giriş Tarihi: 5.2.2012
Düğünlerde bu yıla sürpriz evlilik teklifleri damga vurdu... İlişkilerinin hikâyesinden tiyatro oyunu yazdırandan, yunusların ağzından sevgilisine alyans uzattırana ya da Boğaz'ı yatla geçerken lazerle havaya "Benimle evlenir misin?" yazdırana kadar pek çok romantik damat profili var. Üstelik, bazıları bu romantik atmosferi hazırlamak için kredi bile çekiyor. Sürpriz Perisi Organizasyon Şirketi'nin yöneticisi Şirin Yücel, "Türk erkeği sanılanın aksine çok romantik" diyor. Bugüne kadar 300 binden fazla çiftin evlilik hazırlığına rehberlik eden Evlilik Dünyası Fuarı, 10'uncu yılında, İstanbul Lütfi Kırdar Fuar ve Sergi Salonu'nda kapılarını açtı. Biz de bu yıl evlilik dünyasında nelerin moda olduğunu öğrenmek için oradaydık. Sürpriz Perisi Organizasyonu'nun syöneticisi Şirin Yücel, bu yıla sürprizli düğünlerin damga vuracağını söylüyor.

'YATINIZ HAZIR EFENDİM'
Şirin Yücel, özellikle 14 Şubat Sevgililer Günü öncesinde, evlilik tekliflerini planlatmak isteyen erkeklerin kapılarını çaldığını belirterek şunları anlatıyor: "Bir peri gibi süprizler yaratıyoruz. Örneğin iki sevgili yemeğe çıkıyor. Her şey sıradan. Yemek bitiyor. Garson masaya geliyor. 'Yatınız sizi bekliyor efendim' diyor. Kız şaşkın. Şaka zannediyor. Olan bitenden habersiz. Yat kıyıya yanaşıyor. İçeri adım atar atmaz, kemancılar çifti karşılıyor. Şampanyalar ikram ediliyor. Tam Boğaz Köprüsü'nün altından geçerlerken gökyüzüne lazerle 'Benimle evlenir misin?' yazılıyor. Unutulmaz evlilik teklifi mizansenleriyaratıyoruz. Bir defasında da bir çiftin hikâyesinden tiyatro oyunu yazdık. İki sevgili, tiyatroya gitti. Oynanan oyun onların aşk hiyakesi. Kız, 'Aaa, bizim hikâyemize ne kadar çok benziyor' diyor. Bilmiyor ki sevgilisi günler öncesi bize geldi. Herşeyi anlattı. Sonra perde kapanıyor. Damat sahneye çıkıp, 'Benimle evlenir misin?' diyor. Süprizler bununla bitmiyor. İki sevgili havuzda yüzerlerken, yunus yanlarına gelip ağzından bir alyans çıkarıp, genç kıza uzatıyor. Sevgilisine sürpriz evlilik teklifi yapabilmek için bankadan kredi çekenine bile rastladım. İnanın Türk erkekleri çok romantik. Sürpriz teklif olmadan bu yıl 'evet' demek çok zor." Alyans tercihlerini ise Ekol Kuyumculuğun sahibi Alaaddin Kameroğlu aktarıyor. Kameroğlu, "Bu yıl ortası taş, etrafında küçük pırlatalar olan kronet yüzük çok beğeniliyor. Kronet adı verilen bu yüzüklerin fiyatı 300 ila 3 bin dolar orasında değişiyor" diyor. Kına gecelerinde Hürrem Sultan konsepti ağırlık kazanıyor. Şebnem Organizasyon'nun yöneticisi Şebnem Mardini, "Gelin altın kaplama bir kafesin içinde oturuyor. Yanın da yine altın kaplama iki kafes bulunuyor. Burada valide sultanlar yani kayinvalideler oturuyor. Böyle bir kına gecesinin çiftlere maliyeti 8 bin liradan başlıyor" bilgisini veriyor.

NOSTALJİK GELİNLİKLER

Fuarda "her genç kızın rüyası olan beyaz gelinlikler" göz kamaştırıyor. Oleg Cassini'nin standında bu yılın ilkbahar- yaz gelinlik koleksiyonu yer alıyor. Cassini, First Lady Jacqueline Kennedy'nin eşsiz ve unutulmayan sitilinin mimarı. Grace Kelly, Marilyn Monroe, Renee Zellweger ve Taylor Swift gibi yıldızların vazgeçilmez tasarımcısı olan Oleg Cassini'nin yeni sezon gelinlikleri, nostalji ve romantizm rüzgârı estiriyor. Gelinliklerde, dantel ve güpür ön planla tutulurken, etek ucu ve üstlerde bulunan pırıltılar, inci işlemeler romantizmin en önemli göstergesi. Fiyatlar ise 500 ila 2 bin 750 lira arasında değişiyor. Damatların gözdesi smokin ve frak. Bunların kiralama ücreti bir takım elbise fiyatı kadar. Gelinliğin altında ise fuşya rengi ayakkabılar tercih ediliyor.

NOSTALJİK ARAÇLA DÜNYAEVİNE
"Mutluluğa giden yol yıldızlardan geçiyor" diyorsanız, Yıldız Teknik Üniversitesi Tesisleri'nde düzenlenecek düğün size göre. Fuarda en dikkat çekici stand onların. Klasik model bir otomobili süsleyip, gelin arabası yaparak fuar alanına getirmişler. Organizasyon Müdürü Özlem Sonkaya, "Eski model bir gelin arabası şoförüyle beraber sizi evinizden alıyor. Kişi sayısı yüksek düğün organizyonlarda günlük ücreti 700 lira olan otomobilimizi hediye ediyoruz. YTÜ mezunlarına ise indirim yapıyoruz" diyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En anlamlı 'Evet'te, bu yılın modası sürprizler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN