Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çaresiz ev kadınlarına 'Umut Evleri'

Kadınları sosyal hayata katmayı hedefleyen 'Umut Evleri'nin ilki, Silivrikapı Semt Konağı'nda açıldı. Merkez, şiddet gören kadınlara destek de verecek

Giriş Tarihi: 12.2.2012
Mahalle aralarına kurulan ve kütüphane, satranç salonu, etkinlik salonu, fatura ödeme merkezi, spor salonu, Aile Sağlık Merkezi, kafeterya, yeşil alanlar ile piknik alanlarına sahip semt konakları, kadınları dört duvar arasından çıkarıyor. atv'nin sevilen sunucusu Esra Erol'un öncülüğünde yürütülen Umut Evleri projesinin ilk adımı Fatih Belediyesi Silivrikapı Semt Konağı oldu. Silivrikapı Semt Konağı'nda açılan 'Umut Evleri Koordinasyon Merkezi' ile kadınlar artık, sosyal etkinliklerden ücretsiz yararlanabilecekleri gibi, hukuki ve psikolojik danışmanlık da alabilecek. Açılışa Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, sunucu Esra Erol, gönüllü avukatlar ve psikologlar ile çok sayıda vatandaş katıldı. Başkan Demir, açılışta yaptığı konuşmada, "Biz ailenin temelini oluşturan kadınlarımızı dört duvar arasından çıkarıp, kendilerini ifade edebilecekleri, geliştirebilecekleri alanlar oluşturmak niyetiyle bu semt konaklarını kurduk" dedi.

'CESARET VERECEK'

Dışarıdan bakıldığında sorunsuz gibi görünen ailelerin, derine inildiğinde ne kadar zorluklar yaşadığına tanık olduğunu da vurgulayan Başkan Demir, "Hanımlarımızın evlerinin yakınında güvenebilecekleri, haklarını öğrenebilecekleri merkezlerin olması onlara cesaret verecek ve artık bu zorlukları aşmanın çaresine bakacaklar" diye konuştu. Umut Evleri projesine öncülük eden atv'nin sevilen sunucusu Esra Erol da, "Biz iki göz oda yeter diyorduk, şimdi koca bir konağımız oldu" dedi. Merkez, hafta içi her gün, saat 10.00 ile 17.00 arasında randevu ile hizmet verecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çaresiz ev kadınlarına 'Umut Evleri'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN