Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her dört kadından üçü mutsuz çıktı

Gezici Şirketi tarafından 38 ilde yaptırılan araştırmada, 2 bin 864 kadına sorular soruldu, ortaya çok çarpıcı sonuçlar çıktı. Araştırmaya göre dört kadından üçü mutsuz!

Giriş Tarihi: 7.3.2012 10:03 Güncelleme Tarihi: 7.3.2012 10:18
38 ilde yapılan araştırma Türkiye'de kadınların içinde bulunduğu trajik boyutu gözler önüne serdi. Artaştırmaya katılan evli kadınların yüzde 71.4'ü, bekar kadınların ise yüzde 64.2'si mutsuz olduklarını ifade etti.

Örneğin araştırmaya katılan kadınların dörtte biri kız çocuklarının lise ya da üniversite eğitimine ihtiyacı olmadığını düşünüyor. Çalışma hayatına gelince ise evli kadınların üçte ikisi kazandığı parasını eşine veriyor. İşsiz kadınlara sorular sorularda ise üniversite mezunlarının bile asgari ücrete evet dediği ortaya çıkıyor.

İşte araştırmadan çarpıcı sonuçlar

İş özgürlüğü istiyorlar

Araştırmada, kadınların ev dışında istediği işte çalışabilmeli midir diye sorduk. En yüksek evet diyenlerin bekar kadınlar olduğunu gördük. Bekar kadınların yüzde 89,7'si evet derken, boşanmış veya dullar yüzde 82,4 evliler yüzde 79,4 orasında bu soruyu evet olarak cevapladı. Evlilerin yüzde 20,6'sı ise bu soruya hayır dedi.

Kadınlara kız çocuklarının lise ve üniversitede okutulmalı mıdır diye sorduğumuzda ise , evlilerin neredeyse 3'te birinin hayır yanıtıyla karşılaştık. Evlilerin yüzde 29,9'u ilginç bir şekilde hayır derken yüzde 70,1'i bu soruya evet dedi. Soruya, bekarların yüzde 79,4'ü, boşanmış veya dulların ise yüzde 73,9'u da soruyu evet olarak cevaplayarak, kız çocuklarının okutulması gerektiğini söyledi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Her dört kadından üçü mutsuz çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN