Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyük Kulüp'te zorlu yarış

Giriş Tarihi: 15.3.2012

Siyasetçi, işadamı, asker ve bürokratlarla 7 bin 300 üyeli Büyük Kulüp'te, 25 Mart'ta seçim var. Yarışta, 16 yıldır başkanlık yapan Duran Akbulut'un karşısında Gündüz Kaptanoğlu bulunuyor

Siyasetçiler, işadamları, emekli subaylar ve büroktarların da aralarında olduğu 7 bin 300 üyesi bulunan Büyük Kulüp'te, 25 Mart'ta yapılacak seçim için yarış kızıştı. Başkan Duran Akbulut, 16 yıldır oturduğu koltuğu bırakmak istemiyor. Karşısında ise Kaptanoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Gündüz Kaptanoğlu var. Akbulut'un listesinde emekli Orgeneral Nejdet Timur'un; Gündüz Kaptanoğlu'nun listesinde ise emekli Tuğamiral Prof. Dr. Erkan Demirtaş'ın yer alması bekleniyor. Bir kereye mahsus 50 bin lira ödenerek üye olunan kulüpte yıllık aidat ise 250 lira. Kasasında 14 milyon lirası bulunan kulübün 11 kişilik yönetim kurulunun yanı sıra disiplin, balotaj gibi kurullarına da iki yıllık yönetici seçilecek. Bu nedenle kulübün her köşesinde farklı bir toplantı, kulis var. Büyük Kulüp'e başbakanlar, genelkurmay başkanları, kuvvet komutanları, iş adamları, sanatçılar üye. Kulüp'te 'İstikrara devam' sloganıyla yarışa hazırlanan Akbulut'un en önemli avantajı, iki yıl önce kendisine rakip olan ve 395 oy alan Mehmet Nuri Kuriş'in desteklemesi ile 900 üye çocuğunun yeni kayıt olması.

EMEKLİ KOMUTANLAR YARIŞACAK

Duran Akbulut'un listesinde Emre Alkin, Tevfik Altınok, Yasin Ekinci, Mesut Parlak, Hakan Öncel, Koptagel İlgün, Süleyman Güzel, Mehmet Moğultay, Şükrü Aytekin İlhan, Mahmut Tanyol'un da aralarında bulunduğu üyelerin yer almasına kesin gözüyle bakılıyor. Akbulut'un emekli Org. Nejdet Timur'u da listeye alacağı belirtiliyor. Kaptanoğlu'nun listesinde de emekli Tuğamiral Erkan Demirtaş ile Ersin Eti, Ayşe Botan Berker, Mahmut Naibi, Ercan Targay ve Vildan Yirmibeşoğlu gibi isimler öne çıkıyor. Emekli askerlerin büyük çoğunluğu Akbulut'u destekliyor.

HEDEFİ İPAR KÖŞKÜ

Duran Akbulut, "Göreve geldiğimde kasa sıfırdı. Şimdi 14 milyon liramız var. Sosyal sorumluluk projelerine destek oluyoruz. Örneğin, Van'da meydana gelen depremde ilk harekete geçenlerden biri biz olduk. Kulüpte her türlü sosyal donatı alanı yarattık. Büyük kulüpte hiçbir zaman siyaset olmadı" diyor. 'Değişimin vakti geldi' sloganıyla yola çıkan Gündüz Kaptanoğlu'nun en büyük projelerinden biri, kulübün hemen yanında bulunan İpar Köşkü'nü satın almak. Kaptanoğlu'na yakın kaynaklar, "Gündüz Bey göreve gelirse, Büyük Kulüp eski alışkanlıklarını bir kenara bırakarak kabuk değiştirecek. Statükoya son verilecek" diyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyük Kulüp'te zorlu yarış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN