Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Okulda lezbiyen ilişki var' iddiası

İstanbul'da bir lisede 32 yaşındaki beden ögretmeni E.C. hakkında 16 yaşındaki öğrencisi B.Y. ile lezbiyen ilişki yaşadığı iddiasıyla 21 yıl hapis istemli 'cinsel istismar' davası açıldı

Giriş Tarihi: 16.3.2012
İstanbul Kâğıthane'de bir lisede sözleşmeli olarak çalışan 32 yaşındaki kadın beden eğitimi öğretmeni E.C. hakkında 16 yaşındaki kız öğrencisi B.Y. ile okulda lezbiyen ilişki yaşadığı iddiasıyla dava açıldı. 21 yıla kadar hapsi istenen E.C., öğrencisiyle, zaman zaman evinde kaldığını doğruladı ancak cinsel anlamda bir ilişki yaşamadıklarını iddia etti.

"SALONDA DUDAKLARINDAN ÖPTÜ"
İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianameye göre Kâğıthane'deki bir lisede 2 yıl sözleşmeli beden eğitimi öğretmeni olarak çalışan E.C., aynı okulda öğrenim gören 16 yaşındaki B.Y.'ye cinsel ilgi duymaya başladı. 2011 yılı şubat ayının ortalarında bu ilgisini eyleme dönüştüren öğretmen E.C., okuldaki spor salonunda baş başa kaldıkları bir sırada genç kızı dudaklarından öptü. E.C. B.Y.'nin itiraz etmemesi üzerine bu eylemi ilerleyen günlerde de tekrarlamaya başladı. Öğretmen ve kız öğrenci arasında başlayan bu lezbiyen ilişki daha sonra E.C.'nin evinde de devam etti. B.Y.'nin ailesinin kızlarının sık sık beden eğitimi öğretmeni ile görüşmelerinden şüphelenmesi üzerine ilişki ortaya çıktı. Ailesinin sıkıştırması üzerine B.Y., yaklaşık 1 yıldır öğretmeni ile olan ilişkisini anlattı.

"ÖĞRENCİ İLGİ DUYUYOR"
Bunun üzerine B.Y.'nin babası savcılığa giderek öğretmen E.C.'den şikâyetçi oldu. Savunması alınan öğretmen E.C., öğrencisinin kendisine duygusal ve cinsel anlamda hayranlık duyduğunu, ancak iddia edildiği gibi bir lezbiyen ilişki içine girmediklerini söyledi. E.C. ifadesinin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

ASGARİSİ 5.5 YIL
Soruşturmayı tamamlayan savcılık, E.C. hakkında "çocuğun birden çok basit cinsel istismar��" suçundan 5.5 yıldan 21 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. E.C.'nin yargılanması İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde gerçekleşecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Okulda lezbiyen ilişki var' iddiası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN