üzerine yaptı

Giriş Tarihi: 23.3.2012 16:53 Güncelleme Tarihi: 23.3.2012 17:51

'de bir kişi yerden yedi metre yükseklikteki kızıl ların üzerine 30 metrekarelik tahta yaptı.

Yağlıtaş Mahallesi'nde yaşayan 30 yaşındaki Yusuf Kuleli, kendisine ait arazisinde bulunan ları kışlık odun yapmak için kesti. Arazide kalan 4 kızılağacı farklı bir şekilde değerlendirmek isteyen Kuleli, ağaçların üzerine tahtalarla yapmayı planladı. Arazisindeki ağaçları kullanarak işe koyulan Kuleli, ağaçların üzerine, yerden yedi metre yükseklikte, 30 metrekarelik bir ev ve bu eve ulaşımı sağlamak için 30 metre uzunluğunda tahtadan köprü yaptı.

İŞTE İLGİNÇ EVİN FOTOĞRAFLARI!

Kuleli, "Arazimdeki ağaçları kışlık odun olarak kesiyordum. Arazide 4 ağacı gözüme kestirdim. Bu 4 kızıl ağaçların üzerine tahtadan ev yapmayı planladım ve arazimdeki ağaçları kullanarak 2,5 aylık bir sürede yerden 7 metre yükseklikte, 30 metrekare olarak bu evi tamamladım. Eve ulaşımı sağlamak için de 30 metrelik bir tahta köprü inşa ettim." dedi.

Tahta evin kendisine 3 bin liraya mal olduğunu ifade eden Kuleli, "Evde biraz daha eksikler var. Tamamen kullanılır hale geldiğinde vaktimin büyük kısmını burada geçireceğim." şeklinde konuştu. Kuleli, görenlerin eve büyük ilgi gösterdiğini ve evde kalmak istediklerini belirterek, ilerleyen zamanlarda misafir ağırlamak için evi daha da büyüteceğini de sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ağaç üzerine ev yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN