Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lı hava kaç gün sürecek?

Giriş Tarihi: 19.5.2012 10:02 Güncelleme Tarihi: 19.5.2012 10:26
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde bahar mevsimine uygun, sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek geçişlerinin, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Antalya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın İç Anadolu'nun doğusu başta olmak üzere iç bölgelerde güney yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak eseceği ve bu nedenle yer yer toz taşınımının görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığı Trakya ile güneybatı kesimler başta olmak üzere yağış alan yerlerde 2 ila 4 derece azalacak, Karadeniz kıyıları ile iç bölgelerde lodosla birlikte 3 ila 5 derece artacak.

RÜZGAR: Marmara'nın kuzeyinde kuzey ve kuzeydoğu, diğer bölgelerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden orta kuvvette, iç bölgeler ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak (30-50 km/s) esecek.

'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Ülkemizin büyük bir bölümünde bahar mevsimine uygun, sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağış geçişlerinin, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Antalya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, lokal su baskını, lokal dolu yağışı, yıldırım, yağış anında lokal kısa süreli fırtına vb)ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması beklenmektedir.

TOZ TAŞINIMI: İç bölgelerde güneyli yönlerden esecek kuvvetli rüzgar nedeniyle İç Anadolu'nun güney ve doğusunda toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Görüş Mesafesinde düşüş, Hava Kalitesinde azalma) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması beklenmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz ile öğle saatlerinden sonra Doğu Akdeniz'in doğusunun (Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Hatay) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzeydoğusu (Yozgat, Kayseri, Sivas) ile Eskişehir ve Konya çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgar; güney ve doğu kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-50 Km/S) olarak esecek. Güney ve doğu kesimlerinde kuvvetli güney yönlü rüzgar nedeniyle yer yer toz taşınımı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah Zonguldak ve Düzce çevrelerinin, öğle saatlerinden sonra Sinop dışında bölge genelinin aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Bartın çevrelerinde sis bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgar; İç kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-50 Km/S) olarak esecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu,öğle saatlerinden sonra bölgenin güney ve batısı (Erzincan, Tunceli, Elazığ, Malatya, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak) ile akşam ve gece saatlerinde Erzurum, Van ve Hakkari çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgar; İç ve batı kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-50 Km/S) olarak esecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölge genelinin yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DENİZLERDE HAVA

KARADENİZ: : Parçalı ve çok bulutlu, batısı aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, öğleden itibaren kuzeybatıdan, sabah güneyi, öğleden sonra doğusu güneybatıdan 2 ila 4, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan, öğle saatlerinden itibaren kuzeydoğudan, batısı kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA: Hava durumu: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: batı ve güneybatıdan, sabah güneyi, gece kuzeyi kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE: Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4, sabah kuzeyi kuzeydoğudan 3 ila 5, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ: Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısında kuvvetli olmak üzere geneli aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: batı ve güneybatıdan, sabah Antalya Körfezi güneydoğudan, gece batısı kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi yağış anında zayıf.

VAN GÖLÜ: Hava Durumu: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: batı ve kuzeybatıdan, akşam güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: İyi yağış anında orta.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yağışlı hava kaç gün sürecek?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN