Türkiye'nin en iyi haber sitesi

20 bin lirayı 20 lira sanınca...

Giriş Tarihi: 7.6.2012 13:18 Güncelleme Tarihi: 7.6.2012 13:22

İzmir'de, ''Kazı kazan'' şans oyununda 20 lira kazandığını sanan müşterisine 20 bin lira kazandığını söyleyen seyyar bayiye, davranışından dolayı altın ve plaket ödülü verildi.

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nde düzenlenen basın toplantısında, yaşadığı olayı anlatan Aylin Alp, seyyar piyango bayisi Lokman Altındiş'ten ''Kazı kazan'' kartı aldığını söyledi. Alp, 20 lira kazandığını düşünerek kartı bayiye uzattığını belirtti.

Lokman Altındiş'in kartı kontrol ettikten sonra ikramiyenin ''20 lira değil, 20 bin lira'' olduğunu söylediğini anlatan Alp, ''20 bin lira olduğunu öğrenince neye uğradığımı şaşırdım. Lokman Bey bizi kandırabilirdi. 20 lira verip gönderebilirdi. Lokman beyin çok dürüst bir insan olduğunu gördük. Kendisinden Allah razı olsun. Beni kandırmadı ve dürüstçe davrandı'' diye konuştu.

İkramiye talihlisi Alp, 20 bin lirayla eşinin borçlarını ödediğini ifade etti. 70 yaşındaki Lokman Altındiş ise 20 yıldan fazla süredir seyyar piyango bayiliği yaptığını, ilk kez böyle bir olayın başına geldiğini söyledi. Altındiş, dürüst davranırken kimseden maddi bir beklentisi olmadığını kaydetti.

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu ve İzmir Milli Piyango Satıcıları Odası Başkanı Paşa Çakmak, dürüst davranışından dolayı seyyar bayi Lokman Altındiş'i altın ve plaketle ödüllendirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
20 bin lirayı 20 lira sanınca...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN