Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köprü trafiğine arabalı çözümü

Sirkeci-Harem hattındaki arabalı lar, 'ndeki bakım çalışması bitene kadar yarın sabahtan itibaren 24 saat hizmet verecek.

Giriş Tarihi: 12.7.2012 11:34 Güncelleme Tarihi: 12.7.2012 11:54

İDO'dan yapılan açıklamada, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki bakım çalışmaları nedeniyle zor günler geçiren İstanbullular'a, İDO'nun çözüm ürettiği belirtildi.

Açıklamada, Sirkeci-Harem hattındaki arabalı vapurların köprü çalışması bitene kadar 24 saat hizmet vereceği, yarın sabahtan itibaren Avrupa yakası ile Anadolu yakası arasındaki deniz otobüslerinin seferlerini de saat 24.00'e kadar sürdüreceği bildirildi. Köprüdeki trafiğin gece yarısından sonra da yoğun olarak devam etmesinin, araç sahiplerinin bir bölümünü Sirkeci-Harem hattına yönlendirdiği ve 1 Temmuz'dan itibaren bu hattaki sefer sayısının 120'ye, taşınan araç sayısı ortalamasının 12 bine, taşınan yolcu sayısının da 22 bine yükseldiği kaydedilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

''Sirkeci-Harem hattında 07.00-22.30 saatleri arasında sefer düzenleyen İDO, bu hafta başında İstanbul'da araç trafiğinde yaşanan artış sebebiyle Harem-Sirkeci hattına 4 arabalı vapur daha ekleyerek, seferlerini araç akışının bittiği saate kadar sürdürdü ve 9 Temmuz'da saat 00.20, 10 Temmuz'da saat 23.30'a kadar sefer düzenledi. Seferlerin başlangıç saatinin öne alınması, son sefer saatinin uzatılması ve seferler arasındaki 20 dakikalık ortalama bekleme süresinin kısaltılmasıyla bu hatta taşınan araç sayısı önceki gece 20 binin üzerine çıktı.

İDO, Sirkeci-Harem hattındaki artan talep üzerine yarın sabah 06.00'da başlayacak ilk seferden itibaren köprüdeki bakım ve onarımın sona erdiği tarihe kadar 24 saat kesintisiz olarak sefer düzenleyecek. Böylece her gün köprüden geçmek zorunda olan İstanbullular'ın bir bölümünün trafik sıkıntısı biraz hafifleyecek.''

İDO'nun araçsız yolcular için de sefer saatlerini uzattığı belirtilen açıklamada, ''Avrupa yakasından Bostancı'ya gidecek olan yolcular da deniz otobüslerini yarından itibaren gece saat 24.00'e kadar kullanabilecek. Yarından itibaren Bostancı hattında çalışan deniz otobüslerinin son seferi saat 22.00'de yapılıyordu. Deniz otobüsleri sefer saatlerindeki bu düzenleme de köprü bakım ve onarım çalışmasının sonlanmasına kadar devam edecek'' denildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köprü trafiğine arabalı vapur çözümü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN