Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Öldüğü' yerde balık tutuyor

Adnan Şenses bir mucize adam. Bunu önceki gün bir defa daha kanıtladığı hallerde gördüm onu. Daha 1 yıl önce, art arda 2 kez "ölmüştü" kendi tabiriyle

Giriş Tarihi: 3.8.2012
Geçen yıl önce yazlıkta sonra hastane girişinde kalbi duran, tam 20 dakika boyunca tıbben "ölü" sayılan ve yeniden canlandırma ile hayata dönebilen Adnan Şenses'in beyninde hasar kalması da hastanedeki dondurma işlemi ile engellenmişti. Şenses'in hasarlı beyin hücreleri, vücudu 34 derecede soğutulduktan sonra kendi kendini onarmıştı. Doktorların olağanüstü gayreti ve uygulanan muhteşem yöntem onu bize bağışlamıştı. Şimdi Bodrum Güvercinlik'te, ortak bir ahbabın teknesinde, kendimizi açık denize vurup bir yandan söyleşip bir yandan da balık tutuyoruz. Çoğul konuşuyorum ama benim balıkçılığımdan ne olur? Boşu boşuna vakit ziyanlığı, misina kopartmalar, iğneleri ipe, halata takmalar. Oysa Adnan Abi bırakın nekahet dönemindeki bir hasta adam gibi olmayı, delikanlılara taş çıkartacak bir cevvallikle yem takıyor, olta salıp, 40 metre derinden peşi sıra levrek, çipura topluyor.

EGE'NİN BÜYÜSÜ

Meğer bu keyfin sağlığına kavuşmasında çok büyük rolü varmış. Anlatırken ağzından bal akıyor: "Sende 2 ay olsun buraya, mekânıma gelip gitmek zaten doping oluyordu bana. Şimdi Güvercinlik'in ve bu denizin sihrini, büyüsünü daha da çok anlıyorum. Değme ilacın doktorun hastanenin yapamadığını bu saydığım güzellikler yaptı bana. Çakı gibi oldum. Derdi tasayı ağrı sızıyı unutup enginlere dalıp doğanın içinde yitip gidiyor düşlerim. Çok harika oluyor Savaş'ım. Yeni projelerle döneceğim yakın zamanda. Birini sana anlatayım hadi. Çünkü sen benim elimde büyüdün, evladım sayılırsın. Sezen Aksu'nun sıfır kilometre bir şarkısı var bana yaptığı. Düet yapıp okuyacağız birlikte. Ardından başka sanatçı arkadaşlarımızla korolar kurup hem benim hem Sezen'in şarkılarından potpuriler yapıp konserler etkinliklerde olacağız. Yani gördüğün gibi Adnan Abin yaşıyor savaşıyor aslanım." "Tekrar o günlere döneceğimi sanmıyorum. Biliyorsun, midemi tümünü aldılar diye yiyemiyordum. Günde 2 tost, biraz peynir, çayla idare ettim aylarca. Şimdi rahatladım, makul ölçüde olmak kaydıyla her şeyi yiyorum. Ölçüm yaptırdım 3 gün önce. Şeker iyi, kalp iyi, kolesterol iyi. 3 ayın sonunda kültür fiziğe de başladım. Hoca nezaretinde jimnastikte egzersizlerimi yapıyorum. Sen de müzisyen bir gazetecisin. Çıktığım seslerin 1-2 ton üstüne çıkacağım yakında. Adnan'a ölüm vız gelmiş dedirteceğim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Öldüğü' yerde balık tutuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN