Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karısını döven kaymakam kızakta

Eşini dövdüğü iddiasıyla iki ay önce hakkında soruşturma açılan kaymakam Mutlu Almalı görevinden alınıp, Artvin Hukuk İşleri Müdürlüğü görevine getirildi

Giriş Tarihi: 10.8.2012
Erzurum'un Tekman ilçesi kaymakamının eşi Nezaket Almalı iki ay önce kocası Mutlu Almalı hakkında "Bir öğretmenle yasak aşk yaşıyor. Sorunca beni dövdü, odaya kilitleyip yemek bile vermedi" diyerek şikâyetçi olmuştu. Kaymakam Mutlu Almalı, 2012 yılı yaz kararnamesiyle birlikte İçişleri Bakanlığı tarafından Tekman Kaymakamlığı görevinden alınıp, Artvin Hukuk İşleri Müdürlüğü görevine verildi. Mülki İdare Amirleri Atama, Değerlendirme ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ve diğer mevzuat hükümleri uyarınca İçişleri Bakanlığı tarafından her yıl hazırlanarak çıkartılan rutin atama kararnamesi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylandı. İçişleri Bakanlığı, Sabah Gazetesi'nde yayımlanan haber sonrası inceleme başlatmıştı. Konu ile ilgili Kaymakam Almalı ve Erzurum Valiliği'nin bilgisine başvuran bakanlık, inceleme sonunda kaymakamı görevden alma kararı verdi. İlçede 10 aydır kaymakamlık yapan Mutlu Almalı'nın görev yerinde henüz bir yılını doldurmadığı için tayin beklemediği, kararname ile büyük şok yaşadığı öğrenildi. Konuyla ilgili aradığımız Almalı, görüşmek istemediğini söyleyip, telefonlarını kapattı. Kaymakam Mutlu Almalı'nın eşi Nezaket Almalı'ya şiddet uyguladığı iddiası, 1 Haziran 2012 tarihli Sabah Gazetesi'nde 'Kaymakam da eşini döverse' başlığı ile manşet haber olarak yayımlanmıştı. İddialara göre olay şöyle gelişti: Evli ve bir çocuk babası Mutlu Almalı (29) köy okullarını ziyaret sırasında Tekman ilçesine bağlı bir köyde rehber öğretmen olarak görev yapan İ.G. ile tanıştı. İddiaya göre ikili arasında ilişki başladı ve kaymakam bir süre sonra öğretmeni Tekman ilçesi Rehberlik Koordinatörlüğü görevine getirdi. İ.G., kaymakamın ilçe ve köy okullarına yaptığı ziyaretlere katılmaya başladı.

BİR YAŞINDA BEBEĞİ VAR

Yasak aşk iddiası ilçede kısa sürede yayıldı. İddialarla ilgili eşiyle konuşmak isteyen Nezaket Almalı kocası tarafından darp edildiğini öne sürdü. Bir yaşında bebeği olan genç kadın, şiddet gördüğünü iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Nezaket Almalı dilekçesinde, kocasının kendisini odaya kilitleyip, bazı günler yemek vermediğini iddia etti. Valilik şikâyet üzerine araştırma başlattı, İ.G. ise Horasan ilçesindeki bir okula gönderildi. Kaymakam Almalı rapor alıp, ilçeyi terk etti, Nezaket Almalı ise bebeğiyle birlikte Bingöl'deki baba evine dönmüştü. Kaymakam Almalı hakkındaki iddialarla ilgili, "Eşim maalesef çok dengeli değil. Bir şekilde kızdı, onun üzerine şikâyetçi oldu. Yasak aşk iddiası da yalan. Normal bir kadın, kocasını şikâyet eder mi? Sadece iftira ve karalama. Beni rezil etti. Amacı da buydu" demişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karısını döven kaymakam kızakta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN