'ın cezası belli oldu

Giriş Tarihi: 14.12.2012 16:22 Güncelleme Tarihi: 14.12.2012 16:23

Bir televizyon kanalında yayınlanan '''' dizisinin setinde çıkan kavgaya ilişkin 3 dizi oyuncusunun yargılandığı da, oyuncu , oyuncu 'nu yaraladığı gerekçesiyle 3 bin lira adli para cezasına çarptırıldı. Hakim, bu cezanın açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

İstanbul 4. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, sanık müşteki , sanık müşteki ile sanık ve tarafların avukatları katıldı.

Duruşmada esas hakkındaki savunmasını yapan Asaroğlu'nun avukatı Hulusi Gürbüz, Bereket'in azmettirmesi sonucu Ushan Çakır'ın, müvekkiline saldırıp boğazını sıkarak saçlarından tutup yerde sürüklediğini öne sürdü, sanığın cezalandırılması istedi. Beste Bereket'in avukatı ise müvekkilinin sanık Çakır'ı azmettirmediğini iddia ederek, müvekkilinin beraatine karar verilmesi talep etti.

Sanık Ushan Çakır'ın avukatı Selim Kurt da müvekkilinin, Asaroğlu'nun çenesine eli ile dokunduğunu ve bunun vücuda zarar verecek bir hareket olmadığını belirterek, bu nedenlerle müvekkilinin beraatine karar verilmesini istedi. Duruşmada son diyecekleri sorulan müşteki sanık Asaroğlu, hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini söyleyerek ''Ushan'a hakaret etmedim. Bana yapılan eylem nedeniyle psikolojim bozuldu ve ölümden döndüm. Sanığın cezalandırılmalarını istiyorum'' dedi.

Sanık Beste Bereket ise suçsuz olduğunu iddia ederek beraatini talep etti. Müşteki Sanık Ushan Çakır da, Beste Asaroğlu'nun kendisini azmettirmediğini ifade ederek, ''olay Ezgi'nin tahriki ile oldu. Üzgünüm böyle bir olayın yaşanmaması gerekirdi. Hakkımda beraat kararı verilmeyecekse hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını talep ediyorum'' diye konuştu.

yı karara bağlayan hakim, mağdur sanık Asaroğlu'nun, sanık Çakır'a hakaret içeren sözleri söylediğine dair Çakır'ın beyanından başka bir delil bulunmadığını belirterek Asaroğlu'nun beraatine karar verdi. Sanık Beste Bereket'in, Ushan Çakır'ı, Ezgi Asaroğlu'nu yaralamaya azmettirmesi yönünde iddiadan başka bir kanıt bulunmadığını ifade eden hakim, Bereket'in bu suçtan beraatine hükmetti.

Hakim, Ushan Çakır'ı, Ezgi Asaroğlu'nu yaraladığı gerekçesiyle 3 bin lira adli para cezasına çarptırdı. Hakim, Çakır'ın sabıkasız oluşu ve duruşmada Asaroğlu'ndan özür dilemesini göz önüne alarak bu hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını kararlaştırdı. İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianamede, oyuncular Asaroğlu ve Çakır'ın karşılıklı olarak birbirlerinden şikayetçi oldukları vurgulanmıştı.

İddianamede, Asaroğlu'nun ''hakaret'' suçundan 3,5 aydan 2 yıl 4 aya, Çakır'ın ''kasten yaralama'' suçundan 1 yıldan 3 yıla, Bereket'in ise azmettirme suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istenmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ushan Çakır'ın cezası belli oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN