Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erkekler Kuzey kadınlar Güney Kutbu'nda uyuyor

Her iki tarafında sıcaklığı farklı ayarlanan yatak biri üşüyen diğeri terleyen karı kocayı aynı anda rahatlıkla uyutabilmeyi hedefliyor

Giriş Tarihi: 1.1.2013
Her şey, gece uyurken çok terleyen ve yeni evlenecek bir müşterinin, "Eşimle önümüzdeki hafta düğünümüz var. Ancak ben çok terliyorum. Bunu ona söyleyemedim. Nasıl bir çözüm üretebilirsiniz?" sorusuyla başladı. Sünger üretimiyle Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden olan İşbir Yatak'ın yöneticilerine gelen bu talep, önce şaşkınlıkla karşılandı. Ardından çözüm için çalışmalar başlatıldı ve klimalı (pet) yatak üretildi. Firmanın geçen şubat ayında piyasaya sürdüğü bu yatak, yok satıyor.

YENİ EVLİ ÇİFTLERE...
2012'yi 70 milyon lira ciro ile kapatan İşbir Sünger Sanayi'nin Genel Müdürü Metin Gültepe, 5 yılda koydukları hedefe ulaştıklarını belirtti. Gültepe, "Pazarda bilinirlik ve markanın güçlenmesi üst seviyede. Başlarken, 'Beş yılda beş katına çıkan ciro' parolasıyla hedef koyduk. 2013'te ise 90 milyon lira ciro belirledik. Klimalı yatak bizim için önemli bir adım oldu. Sürekli terleme sorunu olan insanlardan gelen yoğun talepler vardı. Ayrıca, yeni evlenecek, evlenen çiftlerin farklı sıcaklıklarda uyumayı sevme durumlarıyla ilgili. Terleme sorununu çözümüne yönelik araştırma yaparken, tersi durumda üşüme sorunu yaşayan tarafla ilgili çözümü de bulduk. Öyle bir yatak tasarladık ki, erkekler Kuzey Kutbu'nda, kadınlar ise Güney Kutbu'nda uyuyorlar" diye konuştu. Odanın klimalı olması taraflardan birisinin memnuniyetsizliğine neden olduğu için iki ayrı kumanda, yatağın üzerine serilen petlerle soruna köklü çözüm getirdiklerine dikkat çeken Genel Müdür Yardımcısı İlham Öz şöyle konuştu:

İKİ TARAF DA ÇOK MUTLU
"Yatağın altında, sessiz çalışan makinelerle eşler istediği sıcaklığı, soğukluğu ayarlayıp rahatça yatabilir. Terleyen eş için odayı klimalandırmak bir tarafı mutlu ederken, diğer tarafı mağdur ediyordu. İlgiyle karşılaşan klimalı yatağın ikinci parti üretimi başladı. Ar-Ge ekibimizle iki kullanıcıyı da yatağında mutlu etme odaklı klima pedi ürettik. Her yatakta rahatlıkla kullanılabilen bu pedi çiftler yataklarında ister sıcak, ister soğuk ya da her iki yönde farklı derecelerde artık rahatlıkla ayarlayabiliyorlar. Aynı zamanda enerji tasarrufu sağlayan klimalı yataklar, bütçeye de önemli bir katkı sağlıyor." Masaj yatağı, soya özlü viskoelastik akıllı yatak, vitaminli yatak gibi çeşit çeşit yataklar üreten firma, müşteri isteklerini de çok yakından takip ediyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erkekler Kuzey kadınlar Güney Kutbu'nda uyuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN