Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye 2013'e merhaba dedi

Tüm dünyada ve Türkiye'de yeni yıl heyecanı yaşanırken 2013 coşkusu farklı manzaralara sahne oldu.

Giriş Tarihi: 1.1.2013 00:58 Güncelleme Tarihi: 1.1.2013 00:58

İstanbul'da Taksim Meydanı'nda düzenleme çalışmaları nedeniyle bu yıl yılbaşı kutlaması yapılmayacak olmasına rağmen, vatandaşlar akşam saatlerinden itibaren Tünel-İstiklal Caddesi-Taksim Meydanı Bölgesinde yeni yılı kutladı.

Çeşitli müzik ve gösteri gruplarının sokak performansı sergilediği Tünel Meydanı ve İstiklal Caddesi boyunca, özellikle ateşle gösteri yapan gruplar yoğun ilgi gördü.

Özellikle taciz, kapkaç, yankesicilik gibi suçların önüne geçmek için güven timleri seyyar satıcı, Noel Baba, ayakkabı boyacısı ve Milli Piyango bileti satıcısı kılığında, yeni yıla huzurlu bir şekilde girilmesi için bölgede görev aldı.

Mobil MOBESE Merkezi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, yılbaşının kutlanacağı alanlarda yaşanabilecek olumsuzluklara müdahale için Taksim'deki Gezi Parkı'na Mobil Komuta Merkezi kurdu.

Taksim ve İstiklal Caddesi'nde suçluların tespit edilmesi amacıyla da bölgedeki güvenlik kameralarına 120 kamera takviyesi yapıldı.

Nişantaşı

Nişantaşı'nda binlerce kişi, yeni yılı coşkuyla karşıladı. Yeni yıl kutlamaları havai fişek gösterileri ile renklendi.

İstanbul'da yılbaşı kutlamalarının adresi Nişantaşı'nda her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce kişi bir araya geldi. Şişli Belediyesi'nin organize ettiği kutlamalarda vatandaşlar şarkılar eşliğinde gönüllerince eğlendi. 2013'e girilmesiyle birlikte Nişantaşı'nda coşku doruğa ulaştı. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün de katıldığı kutlamalarda eğlence, havai fişek gösterisi ile renklendi.

Başkentliler Kızılay'da buluştu

Ankaralılar, 2013 yılına, Kızılay Meydanı'nda Güvenpark'taki kutlamalarla girdi.

Kızılay'a akşam saatlerinde gelen başkentliler, saatler gece yarısına yaklaştığında Güvenpark ve Kızılay Meydanı çevresinde kalabalıklar oluşturdu.

2013'e birbirlerine sarılarak ve müzik eşliğinde giren vatandaşlar, Güvenpark'taki anıta ve ağaçlara çıktı.

Yeni yılın ilk dakikasıyla meşaleler yakan, havai fişek ve maytaplar atan Ankaralılar, zaman zaman trafiği de aksattı. Ankara'nın eğlence yerlerinde de yeni yıl coşkuyla karşılandı.

İzmirliler sokaklara döküldü

İzmirliler, 2013'e dakikalar kala sokaklara döküldü.

Yılbaşını dışarıda geçirmek isteyen İzmirliler sokaklara akın etti. Vatandaşlar, İzmir'in çeşitli yerlerinde düzenlenecek yılbaşı etkinliklerine gitmeden kordonda deniz fenerleri uçurup, dilek tuttu. '2013'te İzmirlilerin dileği ise, " Mutluluk, sağlık ve barış oldu.

Yurtta yeni yıl coykusu

Zonguldak'ta bir kişi 11 derece deniz suyu sıcaklığı bulunan Karadeniz'e girerek yılbaşını kutlarken Denizli'de bir genç, 2012'nin son saatlerinde kız arkadaşına sürpriz evlenme evlenme teklifinde bulundu.

Yeni yılı Uludağ'da karşılayan Rus turistler ise 2013'e Türkiye'den 2 saat önce ülkeleriyle birlikte girdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye 2013'e merhaba dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN