Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Facebook kullanıcıları dikkat

Giriş Tarihi: 2.1.2013 22:50
Sosyal ağ sitesi Facebook'ta arkadaş listesinde olmayan birine mesaj atmak 100 dolar olabilir mi?

Facebook haftalar önce mesaj sisteminde değişikliğe gideceğini açıklamış ve arkadaş listesinde bulunmayan kişilere mesaj atanlar için bir formül geliştirdiklerini açıklamıştı.

Buna göre normal şartlarda arkadaş listesinde olmayan birine atılan mesajlar "Diğer Mesajlar" kutusuna giderken 1 dolarlık ücret karşılığında mesaj doğrudan kişinin Gelen Kutusu'na ulaşacaktı. Sistem henüz test aşamasında olduğundan birçok kullanıcı bu özellikten faydalanamıyor. Ancak internette dolaşan bir fotoğraf özel mesaj ücretinin 1 dolar mı yoksa 100 dolar mı olduğu konusunda kafaları karıştırıyor.

Bir Facebook kullanıcısının paylaştığı fotoğrafta arkadaş listesinde olmayan bir kullanıcıya mesaj atan kişinin ekranına 100 dolarlık ödeme yapması gerektiğine dair bir uyarı penceresi çıkıyor. Oysa Facebook'un açıklamasına göre bu bedel 1 dolar olarak belirlenmişti. Fotoğrafa dikkatli bakıldığında fotoğrafın asparagas olmadığı dikkat çekiyor.

Uzmanlara göre Facebook'un mesaj sistemi henüz test aşamasında olduğundan bu tip bir sorun meydana gelmiş olabilir. Facebook'tan konuyla ilgili herhangi bir açıklama henüz yapılmadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Facebook kullanıcıları dikkat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN