Ölüm yoluna 3 üst geçit yapılıyor

Giriş Tarihi: 2.1.2013 13:41
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde ölüm yolu olarak bilinen Yeşiltepe- Kepez kara yolunda üst geçit çalışmalarına başlandı. Üst geçitlerden biri İmam Hatip Lisesi önüne yapılıyor. Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, üst geçitlerin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Ereğli'de sürekli olarak kazaların yaşandığı ve halk tarafından 'Ölüm Yolu' olarak adlandırılan Yeşiltepe-Kepez kara yolunda üst geçit çalışmaları başladı. Son olarak İmam Hatip Lisesi önünde meydana gelen trafik kazasında 9. sınıf öğrencisi Cansel Güney ağır yaralanmıştı.

Yaşanan olaylar üzerine Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay başta olmak üzere Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan'ın girişimleriyle Yeşiltepe-Kepez kara yoluna 3 adet üst geçit yapılması için yapılması için karar çıkarılmıştı. İhaleyi alan firma üst geçitlerin yapımına başladı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, bölgede yaşanan trafik kazaları nedeniyle üst geçit yapılması için girişimlerin yapıldığını ve Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız ile AK Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan'ın girişimleri sonucu üst geçitlerin yapımına başlandığını söyledi. Çay, "Bilindiği üzere Sayın Valimiz ve Sayın Milletvekilimizin gayretleri neticesinde 2012 yılında 3 tane üst geçidin planlaması ve ihalesi yapıldı. Aynı yıl içerisinde kurulma çalışmaları devam etti. Şu anda da son aşamaya geldi. Bu bölgede çok sayıda trafik kazası oluyordu. Bundan 3 -4 ay önce bir kaza olmuştu. O çocuğumuz hala komada. Çalışmaların hızlandırılması neticesinde 3 adet üst geçit vatandaşımızın hizmetine sunulacaktır. Ben emeği geçen başta Sayın Valimize, Sayın Milletvekilimiz Ercan Bey'e ve duyarlılık gösteren Karayolları bölge Müdürlüğü görevlilerine çok teşekkür ediyorum." dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ölüm yoluna 3 üst geçit yapılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN