Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni yıl bereketi

Yılbaşı tatilini ve yazdan kalma bir günü fırsat bilen balık sevdalıları Galata Köprüsü'ne akın etti. Geceden gelen balıkçıların kovaları da doldu

Giriş Tarihi: 2.1.2013
İstanbul'da yılbaşı tatili, kış için güzel sayılabilecek bir havayla birleşince, balık sevdalıları günün ilk ışıklarıyla yollara düştü. Oltasını kapan Galata Köprüsü'ne koştu. Yeni yılın ilk gününün sabahında oltalar yeni yıl kısmeti için sallandı. Boğaz, yılın ilk gününde uzaktan yakından gelen balık sevdalılarını küstürmedi. Balıkçıların kovaları "derya kuzuları" ile doldu. Gün iyice aydınlandığında denizdeki bereket de büyüdü. Çocuklarıyla beraber gezmeye çıkan İstanbullular ve turistler, balıkçıların yer bulmakta zorlandığı Galata Köprüsü'nde 2013 yılı albümünün ilk karelerini çekti. Balık tutmaya çocuklarıyla gelen Nazir Demir, balığın bol olduğunu söyledi. Sabahtan beri hiç durmadan olta çektiğini kaydeden Demir, "Balık çok güzel. Normalde cam fabrikasında çalışıyorum. Tatil gününü böyle değerlendiriyoruz. Çocukları da eğlenmesi için getirdik. Onlar için de güzel oldu" dedi. Alim Okur ise istavritin istenilen boya ulaşması için daha 15 gün gerektiğini söyledi. Okur, "Sabah geldiğimizde yer bulamadık burada. Çok kalabalık. Herkes tatilden istifade etmek için buraya geliyor" ifadelerini kullandı.

AKŞAMDAN GELENLER VAR

Havanın balık için ideal olduğunu belirten Salih Yılmaz, genelde istavrit tuttuğunu arada izmarit de çıktığını ifade etti. Yılmaz, "Akşamdan gelen arkadaşlar var. Onlar çinekop ve sarıkanat da tutmuşlar. Arada kefal geliyor. Sabah 6'ya çeyrek kala buradaydım. O saatten beri vurmaya başladı balıklar. 1-2 tane derken bu saate kadar yaklaşık 2 kilo oldu. Bu yıl balık çok bereketli her tarafta var. Ucuz da" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni yıl bereketi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN