Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zeytinburnu'nda doğalgaz faciası

Bir apartmanın bodrum katında kalan Afganistan uyruklu 5 kişi, yılbaşı gecesi şofbenden sızan karbonmonoksit gazı yüzünden zehirlenerek yaşamını yitirdi

Giriş Tarihi: 2.1.2013
Zeytinburnu'nda yılbaşı gecesi yaşanan facia dün ortaya çıktı. Şofbenden sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen yaşları 22-23 arasında olan Afganistan uyruklu 5 kişi hayatını kaybetti. Ziya Gökalp Mahallesi'nde bir apartmanın bodrum katında yaşayan Afganistan uyruklu Nakibullah, Muhibullah, İnayetullah, Sinetullah ve Hudaverdi isimli 5 yakınından haber alamayan Kerim Yunus, yakınlarının yaşadığı eve gitti. Yunus, kapıyı açan olmayınca durumu polise bildirdi.

İGDAŞ: BAĞLANTI UYGUN DEĞİL
Çilingir çağırarak kapıyı açtıran polis ekipleri, evdeki 5 kişiyi, farklı odalarda hareketsiz yatarken buldu. Ölen kişilerden Nakibullah ile Hudaverdi'nin ve Muhibullah ile İnayetullah'ın kardeş oldukları öğrenildi. Zehirlenme olayını haber veren Kerim Yunus, "Hepsi bizim akrabamızdı. Biri öğrenciydi. Yılbaşı gecesi saat 00.00'a kadar bizim yanımızdaydılar. İki gün önce Hüdaverdi'nin düğünü vardı. Hanımı önceki akşam Kanada'ya gitmişti. Tekstil sektöründe çalışıyorlardı" dedi. İGDAŞ ilk incelemede doğalgaz tesisatına İGDAŞ'ın bilgisi dışında bacalı şofben bağlandığını ve şofbenin baca bağlantısının uygunsuz şekilde yapıldığını bildirdi.

ANKARA'DA DA 7 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ
Doğalgaz, 2009 yılbaşında da Ankara'da 7 üniversite öğrencisinin ölümüne neden olmuştu. Evde yeni yıl kutlaması yapan öğrenciler, kombiden çıkan ve bacadaki tıkanma nedeniyle geri tepen karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatlarını kaybetmişti. Faciayla ilgili davanın sonucunda dokuz sanık beraat etmiş, aralarında ölen çocuklardan birisinin annesinin de bulunduğu 4 kişi ceza almıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zeytinburnu'nda doğalgaz faciası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN