Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu yöntemin adı: Evlenip ortak olalım

Giriş Tarihi: 3.1.2013
2012 yılında polise intikal eden 33 örneği bulunan bu yöntemde şüpheli koltuğunda erkekler oturuyor. Mağdurlar ise kadınlardan oluşuyor. İnternet üzerinden tanıştıkları bekar kadınlara kendilerini 'işadamı' olarak tanıtan dolandırıcılar; mühendis, mimar ve armatör gibi üst düzey meslek gruplarında yer aldıklarını söyleyerek güven ortamını sağlıyorlar.

EVLİ VE 2 ÇOCUKLU!

Ciddiyetlerini sergilemelerinin ardından iki tarafın arasındaki samimiyetin artması sonucu kadın mağdura evlenme teklifinde bulunuyorlar. Ardından da planlarını devreye sokarak karşılarındaki kişiye farklı ve yeni bir iş kurmayı düşündüklerini söyledikten sonra ortaklık teklifinde bulunuyorlar fakat prensip gereği paranın tamamını karşılamayacaklarını belirtiyorlar. Eşi olmaya hazırlanan veya evlendikleri kadın mağdurun adına bankadan kredi çekerek borçlandırdıktan sonra kayıplara karışıyorlar. Bu tür dolandırıcılığın en somut örneği; eylül ayında iki kadın tarafından şikâyet edilince yakalanan 38 yaşındaki Naci E. Evli ve iki çocuklu olduğu ve sosyal medyada farklı isim ile kendisini tanıttığı ortaya çıkan Naci E.'nin 'evlilik vaadi' ile iki kadını toplamda 120 bin lira dolandırdığı öne sürüldü. Üst düzey bir bankada çalıştığını belirten mağdur Ş.M., İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki ifadesinde başından geçen olayı şöyle anlattı:

100 MİLYON ALDI
"Naci ile internet üzerinden başlayan arkadaşlığımız kısa sürede ilerledi. Çok bilinen bir firmada mühendis olarak görev yaptığını söylemişti. Zaman içerisinde yüz yüze görüşmeye başladık. Kısa süre sonra bana evlenme teklif etti. Ben de hiç düşünmeden ve hiçbir şeyden şüphelenmeden kabul ettim. Birlikte evlilik hazırlıkları yapmaya başladık. Evlenince de oturmak üzere Beşiktaş'ta kiralık ev tuttuk. Dolandırıcı olabileceği aklımdan geçmemişti. İş kurma düşüncesi ve tuttuğumuz evin tadilatı için benden zaman içerisinde toplam 100 bin lira istedi. Ben de yardımcı olmak için verdim. Aniden ortadan kayboldu. Araştırdığımda, söylediği firmada çalışmadığını öğrendim."


YARIN: Sahte doktor ve işadamları, yaşlıları hedef alıyorBUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu yöntemin adı: Evlenip ortak olalım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN