'a tepkisi

Hayvan hakları savunucuları 20 bin dolarlık ü yüzünden ’ı etti.

Giriş Tarihi: 3.1.2013 07:47 Güncelleme Tarihi: 3.1.2013 09:07
Dün gece (2 Ocak, Salı) sosyal medyada bir araya gelen karşıtı pek çok insan, Hülya Avşar'ın facebook sayfasını ziyaret ederek Prada'dan satın aldığı 20 bin liralık kürkü protesto etti.

'ın ablasının doğum gününe denk gelen sayfa ziyareti, oldukça farklı sahnelere sebep oldu. Bir yandan doğum günü kutlamaları yapılırken bir yandan kürk cinayettir mesajları ile yaşam hakkı savunuldu.

Özel bir markadan 20 bin liralık kürk aldığı iddialarını yalanlamayan Hülya Avşar, 'Size yalan söylemek istemem ancak bu konuları da konuşmak bana göre değil'' dedi.

Bu açıklamanın ardından Hülya Avşar'a tepkilerini göstermek isteyen pek çok kişi Avşar'ın sayfasına girerek: "Güzellik için kürke ihtiyacın yok", "Vicdanı olan kimse kürk giymez", "Kürk hem cinayet, hem de duyarsızlığın görgüsüzlüğün, bilinçsizliğin ve cehaletin sembolüdür", "Kaç ceset birleşip seni ısıtacak bir yığın seçenek varken neden canlı canlı yüzülen hayvanların derisini üzerine giyersin", "Kürk çiftliklerindeki hayvanlar bütün hayatlarını daracık, kirli, paslı tel kafeslere kapatılarak geçirir ve boğma, elektrik verme, gaz ve de zehir gibi en ucuz en zalim öldürme yöntemleri ile katledilir", "Böyle bir doğal güzellik dostlarımızın kanlarıyla katil çirkinliğe bürünmesin" yorumlarını yazarak Hülya Avşar'ı kınadılar.

Hayvan Hakları Aktivistleri tarafından yapılan açıklamada "Kürk cehaletin, görgüsüzlüğün, bilinçsizliğin ve duyarsızlığın sembolüdür. Toplum tarafından takip edilen bir sanatçının bu şekilde kürk giymeye özendirmesini kınıyoruz. Seçenekler bu kadar fazlayken kimsenin başka bir canlının derisine ihtiyacı yok. Hülya Avşar, kürkünü giymeden önce "kürk nasıl elde edilir" videolarını izlemesini istiyoruz." dedi.

Saat 22:00 ile 23:00 arasında yapılan sanal eylem sonunda, yorum yapan facebook kullanıcıları sayfadan engellenmiştir.

Hülya Avşar'ın facebook sayfasını 300.000'den fazla kişi takip ederken, 40.000'e yakın kişi tarafından da yorumlandığı görülüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hülya Avşar'a kürk tepkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN