Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Libyalı polisler gaz kurbanı

Türkiye'ye eğitim için gelen biri başkomiser 3 Libyalı polis, yılbaşı izninde Fatih'te iki günlüğüne daire kiraladı. Polisler, doğalgaz sızıntısı yüzünden hayatlarını kaybetti

İstanbul Fatih'te Libyalı üç polis, yılbaşı izni için çıktıkları evde karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetti. Olay İskenderpaşa Mahallesi Horhor Caddesi Yeni Orta Sokak 13 numaradaki binada meydana geldi. Kilyos Adile Sadullah Mermerci Polis Okulu'nda eğitim gören Libyalı polisler yılbaşında izin alarak 2 günlüğüne daireyi kiraladı. İki gün geçmesine rağmen anahtarın gelmemesi üzerine daireyi kiralayan emlakçının dün akşam binaya geldi. Israrla zile basmasına rağmen kapının açılmaması üzerine emlakçı dairenin penceresine tırmanarak içeriyi kontrol etti. Kiracıları hareketsiz görünce de polise haber verdi. Çilingir vasıtasıyla içeri giren polis, yoğun gaz kokusu nedeniyle İGDAŞ'a haber verdi. İGDAŞ yetkililerinin yoğun miktarda karbon monoksit gazı ölçtüklerini kaydedildi.

YATILI EĞİTİM GÖRÜYORLARDI

Başkomiser Salame Muhammed (33) ile polis memurları Ebu Manier Emberek Alwerfali (25), Ramzi Salem Gadmour'un (30) cansız cesetlerinin oturma odasında bulunduğu belirtildi. Olayın duyulması üzerine Libya İstanbul Başkonsolosu da olay yerine geldi. Ev sahibinin, dairede daha önce oturan kiracının ekim ayında doğalgaz aboneliğini iptal ettirerek çıktığını ve ardından bu gençlerin daireyi kiraladığını anlattığı öğrenildi. Üç polis memurunun yılbaşı gecesi ölmüş olduğu tahmin ediliyor. İstanbul'da 800 kadar Libyalı polisin yatılı olarak eğitim gördüğü belirtidi. Fatih'te yaşamını yitiren üç polisin yılbaşı gecesi eğlenmek için okul yönetiminden izin aldığı ileri sürüldü.

"MÜHÜR SÖKÜLMÜŞ"
İGDAŞ yaptığı açıklamada "Doğalgaz sözleşmesinin bir önceki kullanıcı tarafından 2 Ekim 2012 tarihinde fesih (iptal) edildiği, sayacın mühürlenip kelepçelendiği, ancak sayaçtaki mührün sökülerek kelepçenin kırıldığı ve doğalgazın kaçak kullanıldığı belirlenmiştir. İlk incelemelere göre tesisatta projeye aykırı bir durum olmadığı da tespit edilmiştir" denildi. İncelemelerin ardından üç Libyalının cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırılırken, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Libyalı polisler gaz kurbanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN