Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hırsız sanıp tekme tokat dövdüler

İstanbul'da hırsızlık ihbarı üzerine bir apartmana giden sivil polis memuru, kendisini hırsız zanneden apartman sakinleri tarafından feci şekilde dövüldü

İstanbul Şişli'de, hırsızlık ihbarı üzerine bir apartmana giden sivil polis, apartman sakinlerince hırsız sanılıp tekme tokat dövüldü. Olay, Çağlayan Hürriyet Mahallesi Doktor Cemil Bengü Caddesi üzerinde bulunan Aksu Apartmanı'nda dün gece meydana geldi. İddiaya göre; bina sakinleri polisi arayarak, çatı katında hırsız olduğunu ihbar etti. Sivil polisler de hemen olay yerine gitti. Bir daire sakini "Polis misiniz?" diye sorduğu polislerden "Evet" yanıtı alınca, dış kapıyı açtı. Sivil polisler, binanın üst katlarına tırmandı. Resmi üniformalı polisler ise arkalarından binaya girdi. Ancak hırsızı yakalamak için teras kattan inen apartman sakinleri 4'üncü kata ulaşan bir sivil polisi hırsız sanınca olanlar oldu. Tekme ve yumruklu saldırıya maruz kalan sivil polis memuru, "Durun polisim" diye bağırmasına rağmen vatandaşların darbelerine engel olamadı. Sivil polisi, resmi üniformalı polisler zorlukla kurtardı. Apartman sakinlerinin yumruklarına maruz kalan sivil polis "Polisim dedikçe vurdunuz. Hırsızın arkasında kamera mı olur" diyerek isyan etti. Bir vatandaş da, "Alnında polis yazmıyor. Nereden bilelim?" diyerek tepki gösterdi.

VATANDAŞ BUZ KOYDU

Kendisini dövenlerden şikâyetçi olan sivil polis, bir daire sakininin verdiği buzu, yüzü şişmesin diye alnına koydu. 2 ay önce bir dairenin soyulduğu binada ise hırsızlık şüphelisinin izine rastlanamadı. Hırsızın karambolden yararlanıp kaçmış olabileceği düşünülüyor. Apartman sakinlerinden Sakine Araz, iki oğlu Ozan ve Seçkin Araz ile kayınları İlhan ve Aşkın Araz'ın gözaltına alındığını, eşi Ayhan Araz'ın da yüksek tansiyon nedeniyle hastaneye kaldırıldığını söyledi. Olay gecesi hırsızın yan apartmanda tek başına yaşayan Zekiye Ertekin'in kapısını çaldığını ve Ertekin'in camdan, "Hırsız var yetişin" diye bağırması üzerine kendi çatılarından apartmana girdiğini anlatan Araz, apartmanlarında 4-5 hırsızlık olduğunu belirtti.

'ÖZÜR DİLEDİK AMA POLİS ŞİKÂYETÇİ'
Apartman sakinlerinden Sakine Araz şunları anlattı: "Oğullarım, sivil polis olduğunu öğrendiğimiz kişiyi yakalamaya çalıştı. Birbirlerini karşılıklı darp ettiler. Polis de oğlumu hırsız zannetmiş. Polis kimlik gösterdiğinde yaralarına biz müdahale ettik. Buz bastırdık, ilaçladık. Özür diledik. Fakat polis rapor alıp, çocuklarımdan ve kayınlarımdan şikâyetçi olmuş. Gelip hepsini gözaltına aldılar."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hırsız sanıp tekme tokat dövdüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN