Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KAÇUV için koşa koşa

Giriş Tarihi: 4.1.2013 16:15 Güncelleme Tarihi: 4.1.2013 16:38
Yeni yılın ilk koşusunda 6 Ocak'ta. 3.Adana Kurtuluş Yarı Maratonu'nda Haluk Akalın 21.1 km'yi Kanserli Çocuklara Umut Vakfı için koşacak. Haluk Akalın daha önce aynı amaçla Likya Yolu koşusuna da katılmıştı. Koşu öncesinde ve süresince duyurular yaparak, bağış toplanacak.

Ayrıntılar için Haluk Akalın'ın kendi sayfasını inceleyebilirsiniz http://kosukolik.wordpress.com/2012/12/29/3-adana-kurtulus-yarimaratonu/

KAÇUV NE YAPIYOR?

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, kanser tedavileri aksama riski taşıyan 0–17 yaş aralığındaki çocukların tedavilerinin sürekliliğini sağlamak amacıyla 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Hematoloji-Onkoloji Servisi'nde çocukları tedavi görmekte olan aileler ve hekimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur.

KAÇUV'un bağışlarla projelendirdiği Aile Evi, ailelerin rahat bir şekilde konaklayabileceği 14 oda ile hizmet veriyor.Odaların giderleri, sponsorluklarını üstlenecek kişi veya kurumlar tarafından karşılanıp1, 3, 6 aylık ve bir yıllık periyotlarla sağlanıyor. Bu şekilde Manevi Aile olarak sosyal sorumluluk bilinci ile ailelerin konaklama ve temel ihtiyaçları el birliğiyle karşılanıyor. Aile evinde konaklama yapan aileler, ekonomik olarak konaklama giderlerini karşılayamayacak durumda olan ailelerdir. http://www.kanserlicocuklaraumut.org

HALUK AKALIN KİMDİR?

1967 yılında Kastamonu'da doğdu. Ankara'da büyüdü ve okudu. ODTÜ-İşletme bölümüne başladığı sene halter, 2 sene sonra da Üniversite'nin cross-country kayak takımında yer aldı ve dağcılık yaptı. O yıllarda keşfettiği spor ve doğa tutkusunu hep devam ettirdi. İlerleyen yıllarda dalış, binicilik, fotoğrafçılık ve uzun mesafe koşuları ile ilgilendi. Çalıştığı kurumda bu konularda gönüllü hobi toplulukları kurdu.
Dalış eğitmeni, dağcı, triatlet ve ultra maraton koşucusu olan Haluk Akalın katıldığı spor aktivitelerini fotoğraflamayı seviyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KAÇUV için koşa koşa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN