Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ozon terapide "afrodizyak" etkisi

Giriş Tarihi: 4.1.2013 10:38
AİSA Sağlıklı Zayıflama ve Terapi Merkezi Uzman Doktoru Taner Canatar, ozon terapinin vücuda doping ve afrodizyak etkisi yaptığını ve yaşlanmayı da geciktirdiğini söyledi.

Dr. Canatar, yaptığı açıklamada, sağlıklı bir yaşama ve dinginliğe ulaşmada ozon terapinin önemli bir yeri olduğunu belirterek, ozon terapinin tıpta hastalıkların tedavisinde 150 yıldan bu yana başta Avrupa olmak üzere Rusya, Latin Amerika ve Amerika'da yaygın bir şekilde kullanıldığını vurguladı. Canatar, sağlıklı bir iyileşmenin oksijensiz gerçekleşemeyeceğinin de altını çizdi.

Oldukça eski bir tedavi şekli olmasına rağmen, her geçen gün farklı yararlı etkilerinin bulunması ile ozon terapinin yeniden güncel hale geldiğini kaydeden Canatar, "Erkeklerde sıkça görülen cinsel fonksiyon bozukluklarında dolaşımı düzenlediği için belirgin ölçüde etkili. Kan damarlarını genişletir, kanı sulandırarak akışkanlığını artırır ve damarların içindeki aterom plaklarının çözülmesine yardımcı olur' dedi.

Ozon terapinin aynı zamanda da vücuda doping etkisi yaptığı gibi kanın vücuttaki en ince kılcal damarlara kadar gitmesini sağladığını da belirten Canatar, söz konusu terapi yönteminin en kuvvetli antiaging ve detoks tedavisi olduğunu vurguladı. Canatar, 'Ozon gazı cilde parlaklık ve tazelik verir. Vücudun fiziksel güçlenmesini sağlayarak efor kapasitesini artırır' ifadesini kullandı.

Dr. Taner Canatar, ozon terapisi beyaz kan hücrelerinin üretimini kamçıladığını belirterek, "Tüm dokulara ve organlara oksijen pompalanmasını sağlar. Vücudumuzdaki doğal ağrı kesicilerin açığa çıkmasını sağlar, ağrıları keser. Bu sayede de yaşlanmayı geciktirir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ozon terapide "afrodizyak" etkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN