Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beş parasız gitti 11 milyonla döndü

Giriş Tarihi: 5.1.2013

Büyük ikramiyenin talihlilerinden Şahin Özdemir, notere gittiğinde asgari ücretli bir çalışandı. Şimdi banka hesabında 11 milyon TL'si var

Yılbaşı çekilişinden tam 11 milyon 250 bin TL ikramiye kazanan Mersinli talihli, 800 TL maaşlı güvenlik görevlisi Şahin Özdemir yaşadığı süreci SABAH'a anlattı. Büyük ikramiyeyi kazandığını ilk önce ailesi ile sonrasında da mesai arkadaşı ile paylaştığını söyleyen Özdemir "Kazandığımı öğrendiğimin ertesi sabahı kardeşlerim ile birlikte notere gidip bileti tasdik ettirdik. Ardından bir avukata yetki verip Ankara'ya gönderdik. O da şu anda işlemleri halletti ve paramızı bankaya aktardı" dedi.

"EŞİM İNANMADI"
Eşinin haberi duyduğunda ilk önce inanmadığını söyleyen Şahin Özdemir "Çok mutluyuz" dedi. Özdemir en büyük idealinin tüm yoksul insanlar gibi ev sahibi olmak olduğunu anlattı. Kardeşlerine de ev alacağını ifade eden Özdemir "Ailemi yoksulluktan kurtaracağım. Mantıklı projeler olursa o projeleri geliştirebilirim. Fakat son kararları ailemle değerlendireceğim. Ailem için gereken ne ise birlikte karar verip uygulayacağız" diye konuştu.

"İŞ KURMAYI DÜŞÜNÜYORUM"
Ailesinde sigortasız ve asgari ücretin altında maaşlarla çalışanlar olduğu için iş hayatında, insanların sigortasını ve maaşını uygun düzeyde verebilecekleri bir iş kurmayı düşündüklerini söyleyen Şahin Özdemir şunları söyledi: "Fakat kesinlikle Mersin'de kalacağız. Kendimizi aşırı derecede değiştirmeyeceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beş parasız gitti 11 milyonla döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN