Kapkaça uğradı Aikido hocası oldu

Giriş Tarihi: 6.1.2013 09:52

Adana'da iki kez kapkaça uğrayan bir kez evine hırsız giren kadın japon savunma sporu olan aikidoya başlayarak 3. dan'a kadar yükseldi.

Adana'da iki kez kapkaça uğrayan bir kez evine hırsız giren kadın, Japon savunma sporu olan aikidoya başlayarak 3. Dan'a kadar yükseldi.
Adana'da sokaklarda geçerken kapkaç mağduru olan kadınlar bir Japon savunma sporu olan aikidoya yöneliyor. Evli ve 3 çocuk annesi olan özel bir şirkette çalışan 43 yaşındaki Bedia Kuddar, bundan yaklaşık 2 yıl önce arka arkaya iki kez kapkaça uğradığını belirterek, "Akşam üzeri evime giderken yanıma yaklaşan 2 kişi çantamı alıp kaçtı. Bir süre sonra yine evime giderken yine kapkaç mağduru oldum. Ancak herhangi bir savunma sporu bilmediğim için kendimi savunup çantamı alamadım. Ancak o an bilseydim çantamı kapkaççılara kaptırmazdım" dedi.

Bir süre sonra da evine hırsız girdiğini, hırsızı evin içinde gördüğünü ancak bir şey yapamadığını anlatan Bedia Kuddar, "Başıma bu işler geldiği için kendimi korumak için arayışa girdim. Leyla Yaramış isimli bir arkadaşım bir Japon savunma sporu olan aikidoya gittiğini ve bu tür insanlara karşı çok etkili olduğunu söyledi. Bende yaklaşık 1 yıl önce aikido kursuna gelmeye başladım. Şimdi bana yaklaşan birisi olursa onu nasıl etkisiz hale getireceğimi öğrendim. Bir tek vuruşla bir insanı etkisiz hale getirebiliyorum" diye konuştu.
Kuddar, savunma sporunu eşinin kendisine şiddet uygulaması halinde ona da kullanabileceğini ancak eşinin bu zamana kadar şiddete başvurmadığını kaydetti.

Bedia Kuddar aikido sporunda, aikidonun ruhsal boyutuna giriş aşaması, incelik, ustalık, hareketlerde netlik ve tekniklerde etkililik ortaya çıkmaya, yeni başlayanlara öğretmenlik etmeye başlanabilecek anlamına gelen 3. Dan'a kadar yükseldi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kapkaça uğradı Aikido hocası oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN