Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dikkat! Kar geliyor

Ülkenin büyük bölümünde görülecek. Sıcaklık, tüm yurtta hissedilir derecede azalacak.

Giriş Tarihi: 6.1.2013 10:04 Güncelleme Tarihi: 6.1.2013 16:03
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun büyük bölümünde görülecek olan yağışların Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Adıyaman, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Siirt, Şırnak ve Hakkari ile Malatya'nın güney ve doğu ilçelerinde yer yer yoğun kar, yarın sabah saatlerinde Hatay, Osmaniye, Gaziantep, Kilis ve Mersin'in doğu ilçelerinde kuvvetli sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının, batı kesimlerden başlayarak, tüm yurtta hissedilir derecede azalacağı tahmin ediliyor. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Rüzgarın değişik yönlerden, Batı kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ve Akdeniz'de yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

MARMARA'DA BEKLENİYOR

Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz'de kuvvetli, doğu kesimlerde ise yoğun kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan meteorolojik uyarılara göre, yağışlar bu gece saatlerinden itibaren İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik ile Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce ve Karabük çevrelerinde karla karışık yağmur ve kara dönüşecek. Zamanla etkisini artıracak yağışların yarın öğle saatlerinden sonra ve Salı günü kuvvetli, yer yer yoğun olmak üzere kar şeklinde devam etmesi bekleniyor.

Bu arada doğu kesimlerde de yoğun kar yağışı bekleniyor. Yarın Doğu Anadolu Bölgesi'nin geneli, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleriyle İç Anadolu'nun doğusunda (Sivas, Kayseri, Nevşehir, Niğde ve Yozgat) kuvvetli kar yağışı etkili olacak. Hakkari, Muş, Bitlis, Bingöl, Tunceli, Erzincan ve Erzurum çevrelerinde ise kar yağışı yoğun olacak.

Uyarılarda ulaşımdaki aksamalara, buzlanma ve don, görüş mesafesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı ilgilerin ve vatandaşların tedbirli olmaları istendi.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI

Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere, iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı, başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmur yükseklerinde kar, öğle saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmur, akşam saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. (4)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. (3)

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yağmur ve sağanak yağışlı (6)

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın sabah saatlerinde kıyı kesimlerde kuvvetli olması bekleniyor. (10)

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı (12)

SAMSUN: Çok bulutlu, yarın sabah saatlerinde aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu (8)

VAN: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor. (3)

ERZURUM: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçecek. İl genelinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor. (-4)

DİYARBAKIR: Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeyinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. (5)

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dikkat! Kar geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN