Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu ları sakın yutmayın

Cinsel gücü artırdığı ve zayıflattığı iddia edilen 1 milyonu aşkın kaçak ve sahte ele geçirildi. , 'ölümcül' uyarısı yaptı.

Giriş Tarihi: 7.1.2013 09:53 Güncelleme Tarihi: 7.1.2013 09:55

Ülkemize kaçak yollarla giren ve reçetesiz satılan bazı lar, içenlere gerçekten 'hapı yutturuyor.' , polis ve İnterpol ile yürütülen ortak operasyonlarda çok sayıda kaçak ve sahte, çoğu cinsel ve zayıflama hapı ele geçirdi. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Saim Kerman, geçen yıl yapılan sahte ilaç denetimleri kapsamında, başta internet olmak üzere eczane dışı kanallardan cinsel içerikli ve zayıflama ürünü satıldığının tespit edildiğini bildirdi.

Emniyet güçleri ve İnterpol ile ortak yürütülen çalışmalarda, kaçak ve sahte 1 milyon 576 bin 101 cinsel içerikli, 200 bin 903 zayıflama, 96 bin 588 tıbbi ürünle ilgili işlem yapılarak, bunlarla ilgili internet sitelerinin kapatıldığını ve toplatma işlemi uygulandığını bildiren Kerman, valiliklere denetimlerin artırılması talimatı gönderildiğini ve cumhuriyet başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunulduğunu kaydetti. Cinsel gücü artırdığı iddia edilen etken madde miktarının Bakanlığın açıkladığı listedeki 36 üründe farklı oranlarda olması dikkat çekti. Kerman, vatandaşlara şu uyarılarda bulundu:

CANINIZI RİSKE ATMAYIN

"Vatandaşlarımız, bakanlığımızdan ruhsatsız 'tedavi edici, iyileştirici, zayıflatıcı, cinsel gücü artırıcı, boy uzatıcı, sigara bıraktırıcı, kolesterol düşürücü' iddiasıyla mucizevi etkisi olduğu ileri sürülen ürünlere ilgi göstermemeli. Sevdiklerinin ya da kendilerinin hayatını riske
atmamalıdır."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu hapları sakın yutmayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN