Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çinli babasının izini 18 yıl sonra internetten buldu

18 yaşındaki Kardelen annesiyle dört ay evli kalan Çinli babası Zong Wu'nun izini internetten buldu. Londra'dan İzmir'e gelen Wu 'Dünyalar benim oldu, bir daha onu asla bırakmam' dedi

Giriş Tarihi: 7.1.2013
İzmirli Serap Taşkın 1993'te tanıştığı Akupuntur uzmanı Dr. Yuan- Zong Wu ile evlendi. Ancak İzmirli genç kız ile Çinli doktorun aşkları uzun sürmedi. 4 ay sonra ayrılmaya karar verince Dr. Zong Wu ülkesine döndü. Ayrıldıkları sırada hamile olan Serap Taşkın ise bebeğini dünyaya getirdi. Kardelen Zong-Wu'nun tam 18 yıldır çektiği baba özlemi dün sona erdi. Genç kız, Facebook aracılığıyla babasını Londra'da buldu, İzmir'de ilk kez buluştular, hasret giderdiler. Kardelen, "Dünyanın en mutlu insanı şu an benim" derken baba Zong Wu eğitimi için kızına Londra'da ev aldığını söyledi.

AŞKI İÇİN SÜNNET OLDU

Bir yakınlarının aracılığıyla İstanbul'da tanışan ikili arasında büyük aşk filizlendi. Doktor Zong Wu, aşkı için önce Müslüman ardından sünnet oldu. Türk geleneklerine göre çift dünya evine girdi. Çift İzmir'e yerleşti. Ancak mutlulukları uzun sürmedi. Dr. Zong-Wu ile Taşkın arasında anlaşmazlıklar arka arkaya kendini göstermeye başladı. Evlilik 4 ay sonra son buldu. Çift ilk celsede boşandı. Boşandığında 3.5 aylık hamile olan Serap Taşkın, dünyaya getirdiği kızına Kardelen adını verdi, soyadını da babasından aldı.

'CANIMI BULDUM'
Babasının kim olduğunu bilmeyen Kardelen Zong Wu, 8 yaşında gerçeği öğrendi. Baba özlemiyle büyüyen Kardelen, 10 yıl sonra sosyal paylaşım sitesi aracılığıyla babasının izini buldu. Buradan babasına yazan Kardelen, kendisini İzmir'e çağırdı. İzmir'de bir araya gelen baba ile kızı 18 yıllık özlemle kucaklaştı. Buluşmada Serap Taşkın da kızını yalnız bırakmadı. Kızına sarılan Dr. Zong-Wu, onun ellerini öperek, "Canımı buldum, bundan sonra kaybetmek niyetinde değilim. Böyle bir duyguyu ilk kez tattım. Dünyalar benim oldu. Bana ulaştığında inanamadım" dedi. Kardelen ise "Anlatılmaz, tarifi olmayan duygular yaşıyorum. Ama çok güzel, 18 yıl sonra babama sarılıyorum" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çinli babasının izini 18 yıl sonra internetten buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN