Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da korkutan

Kandilli Rasathanesi Ege Denizi'nde açıklarında 6.2 büyüklüğünde meydana geldiğini bildirdi.

Giriş Tarihi: 8.1.2013 16:18 Güncelleme Tarihi: 8.1.2013 21:01

, , İzmir, Edirne, Balıkesir, Tekirdağ, Eskişehir ve Kütahya'da da hissedilen 15 saniye sürdü.

Saat 16.16 sıralarında meydana gelen depremin ardından Bursa Emniyet Müdürlüğü, polis telsizinden "İlimizde deprem meydana geldi, ekiplerimiz duyarlı olsun" anonsu yapıldı. Bazı vatandaşlar deprem sebebiyle paniğe kapılarak dışarıya fırladı, telefonlarıyla yakınlarını arayarak bilgi edinmeye çalıştı.

VALİDEN İLK DEPREM AÇIKLAMASI

Çanakkale Valisi Tuna, Ege Denizi'nde açıklarında meydana gelen depremde, şu ana kadar herhangi bir yaralanma ya da can kaybının olmadığını söyledi. Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, yaptığı açıklamada, depremin merkezinin Ege Denizi olduğunu bildirdi. Depremin İstanbul ve İzmir'den de hissedildiğini bildiren Tuna, ''Deprem olalı dakikalar oldu. Önce 5.8 sonra 6.2 dendi depremin büyüklüğü için. Şu anda herhangi bir yaralanma ya da can kaybımız yok. Sadece şiddetli bir şekilde hissedildi. Değerlendirmeler devam edecek, soruyoruz herhangi bir şey var mı? diye. AFAD birimlerimiz bu konuda çalışıyor'' dedi. Bu arada Çanakkale Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu, telsiz vasıtasıyla il merkezi ve ilçelerde bir olumsuzuluk yaşanıp yaşanmadığını sordu. Zoroğlu, şu anada kadar oluşan herhangi bir olumsuzluk olmadığı yanıtını aldı.

İŞTE DEPREM ANI

PROF. DR. AHMET ERCAN

Ercan bölgenin bu büyüklükte bir depremle daha önce karşılaşılmayan bir bölge olduğunu ifade etti. A haber'e konuşan deprem uzmanı Prof. Dr. Ercan, "Bu deprem öncüdür. Deprem geliyorum demiştir. Marmaris'te yaptığımız yanardağ etkinliği de aynı gerdanlık üzerindedir. 2013 doğal olayların dünya üzerinde görüleceği bir yıldır. Bunların daha büyüklerinin de yer duvarı üzerinde olması önümüzdeki günlerde ve aylarda görülecektir. 4 bin yıllık deprem belgelerine bakacak olursak bu bölgede beklenebilecek en büyük depremler 7.6'ya kadar çıkmaktadır." dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Marmara'da korkutan deprem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN