Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul'da karla ortaya çıkan acılar

Giriş Tarihi: 9.1.2013

İstanbul'da kar acılı hayatların dramını ortaya çıkardı. Evsizlerin toplandığı spor salonunda Nijeryalı bir kaçak, genç yaşta evsiz kalmış kadın ve orta yaşlı bir anne, üçü de hayatın sillesini yiyenlerden...

İçinde kar sözcüğü geçen şarkıları anımsayın. Ama hayatın kendisi ne şarkı sözcükleri kadar şiirsel ne de dozunda kıvamında zorluklarla sınırlı. Size evsizlerin toplandığı bir spor salonundan derlediğim 3 küçükkırık insan hikayesi sunayım, bakalım katılacak mısınız?

ACIYA TUTUNMAK
İşte şurada, köşedeki siyahi genç adam Nijeryalı Kinsley A. (26) insan tacirleri tarafından bir grup arkadaşıyla birlikte Suriye üzerinden kaçırılmak istenmiş. Ancak çatışmaların ortasına düşünce 2 arkadaşı orada vurulup ölmüş. Diğer 9 kişiyle birlikte Türkiye'ye sığınan Kingsley daha sonra İstanbul'a kaçmış ve Edirne üzerinden Meriç'i geçmeye yeltenmiş. Jandarma takibi sırasında grubu kaybedip, yolu ormana düşmüş ve kar altında 2 gece geçiren Kingsley köylüler tarafından bulunmuş. Kendi isteği üzerine tekrar İstanbul'a yollanmış. Taksim Parkı'nda yine donmak üzereyken ihbar üzerine belediye ekipleri kurtarmış. Muhtemelen donarak kangren olan 3 ayak parmağı kesilecek.

HAYAT DEĞİL ACI PINAR'I

28 yaşındaki Pınar Bulut'un hayatı tam bir trajedi. Iğdır doğumlu. 6 yaşında anne babasını kazada kaybetmiş. İlkokul 3'üncü sınıfta 13 yaşındayken çoban dayısı tarafından 41 yaşında Ordulu bir adama parayla ve imam nikahlı verilmiş. İstanbul'a taşınmışlar. İki kızı var. Adam kuma getirmiş. İçki içiyor ve şiddet uyguluyormuş. Ve bir gün kadın sığınma evine kaçmış. Balıkesirli Kıymet Duru, 42 yaşında ve engelli 3 çocuk annesi ve kalp hastası. Eşi yok. Anjiyo için Siyami Ersek Hastanesi'nden yarına gün almış. Çocuklarını bırakamayıp İstanbul'a getirmiş. Otele gücü yetmemiş. Bir yurttaşın belediyeye haber vermesi üzerine tesislere getirilmişler.

PINAR KADININ YAŞI KÜÇÜK AMA DERDİ BÜYÜK
Savaş Ay'a konuşan Pınar kadının acısı çok büyük. Sığınma evinden çıkarılınca 3 ay sokaklarda yatmış. Sonunda buraya getirilmiş. Sivaslı bir evsizle tanışmış, âşık olmuş. Mart sonunda birlikte ev tutup yeni bir yaşam kurmayı hayal ediyor.

BAŞKAN ZOR İKNA ETTİ
Banklarda geceleyen Hakan Çelik'i (30) bizzat parka gelen Fatih Belediye Başkanı Dr. Mustafa Demir ikna etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul'da karla ortaya çıkan acılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN