Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünlü yazardan 'ağır' final

Giriş Tarihi: 9.1.2013

Geçen cumartesi günü köprü üstünde durdurduğu taksiden inip aşağı atlayan kişinin, Metin Kaçan olduğu ortaya çıktı. 'Ağır Roman'la ünlü olan yazarın cesedi henüz bulunamadı

Twitter'da dün akşam saatlerinde yayılan üzücü dedikodu bu kez doğru çıktı. Ünlü mizahçı Hasan Kaçan intihar ettiği iddia edilen kardeşi yazar Metin Kaçan'ın vefatını Twitter'dan doğruladı.İstanbul'da 5 Ocak gecesi saat 22.30 sıralarında meydana gelen olayda, Şişli'deki bir otelin önünden Anadolu yakasındaki evine gitmek üzere taksiye binen bir kişi, Boğaziçi Köprüsü'ne yaklaştıkları sırada taksici Yüksel Güçlü'ye "Yolda manzara fotoğrafları çekeceğim, yavaş gidelim" dedi. Ancak tam köprünün üzerine geldikleri sırada aniden kapıyı açan 50 yaşlarındaki adam, Güçlü'nün şaşkın bakışları arasında kendini aşağı bıraktı. Taksicinin ihbarı üzerine olay yerine giden deniz polisi, suda bir süre arama yaptı, ancak bir sonuca ulaşılamadı. Köprü Koruma Şube Müdürlüğü'ne alınan taksici Güçlü, arabada kalan şahsa ait eşyaları polise teslim etti. Şahsın cüzdanından çıkan kimlik bilgilerine göre köprüden atlayan kişi, sinemaya da uyarlanan Ağır Roman adlı eseriyle şöhreti yakalayan yazar Metin Kaçan'dı. Taksici Güçlü polisteki ifadesinde "Köprüye geldiğimizde fotoğrafın açısını ayarlamak için durmamı istedi. Kapıyı açtı ve köprüden atladı" dedi. Polis kısa bir süre sonra, ünlü yazarın ağabeyi Hasan Kaçan'a ulaştı. Ekmek Teknesi'ndeki "Heredot Cevdet" karakteriyle tanınan karikatürist ve oyuncu Hasan Kaçan, soluğu Çengelköy Sabancı Polis Merkezi'nde aldı. Kaçan, kardeşini bir ay önce gördüğünü ve neden intihar girişiminde bulunduğunu bilmediğini söyledi. Olayın şokunu yaşayan Kaçan, önceki gün de Yalova'da sahile vuran 50 yaşlarındaki bir erkek cesedini teşhis etmek üzere kente gitti. Ancak ceset 51 yaşındaki Metin Kaçan'a ait değildi.

BİLGİLER MAALESEF DOĞRU

Kaçan dün twitter'dan attığı mesajda "Metin Kaçan'la ilgili bilgiler maalesef doğrudur. Aile olarak bir umuttur diyerek paylşmadık. Acımızı paylaşan herkese teşekkür ediyoruz" dedi. Boğaz Köprüsü'ne ait güvenlik kamera kayıtlarında yapılan inceleme sonucunda, olayın meydana geldiği saatte bir kişinin köprüden atladığı kesinleşti.

ARKA SOKAĞI ANLATTI
Metin Kaçan'ın metropolün arka sokaklarında yaşanan bir dramı anlattığı Ağır Roman, 1996'da Mustafa Altıoklar tarafından sinemaya aktarılmıştı. Ağır Roman Almanca ve Fransızca'ya çevrilmişti.

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü yazardan 'ağır' final
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN