Dernekte aşk dayağı

Giriş Tarihi: 13.1.2013

Pir Sultan Abdal Derneği Basın Yayın Sekreteri yazar Ali G. Kabasakaloğlu, eşiyle ayrıyken aşk yaşadığı yönetici Havva Arslan ve 3 erkek tarafından dövüldü

Pir Sultan Abdal Derneği'nin İstanbul'daki Genel Merkezi'nde önceki akşam "aşk linci" dedirtecek bir olay yaşandı. Derneğin Basın Yayın Sekreteri, yazar Ali Galip Kabasakaloğlu (44), dernek genel başkanı Kemal Bülbül, genel başkan yardımcısı Oktay Kandemir ve genel merkez yöneticisi Havva Arslan tarafından öldüresiye dövüldü. Dayağa, Kabasakaloğlu'nun karısıyla ayrı olduğu bir dönemde Havva Arslan'la yaşadığı kısa süreli ilişkinin yol açtığı öne sürüldü. 3 gün işgöremez raporu alan Ali Galip Kabasakaloğlu'nun öldüresiye dayak yedikten sonra, yerde baygın halde bırakıldığı ve tesadüfen bulunduğu da öğrenildi.

EŞİ: HESAPLAŞACAĞIZ
Şair ve yazar olan Ali Galip Kabasakaloğlu yaşadığı olayla ilgili olarak hastaneden çıkar çıkmaz SABAH'a konuştu. Yazar, "Haysiyetimle oynadılar, beni öldürmek istediler, üçünden şikâyetçi olacağım. O kadın beni taciz ediyordu, reddettiğim için bunlar başıma geldi" dedi. Kocasının yaşadığı şiddetle ilgili konuştuğumuz Songül Kabasakaloğlu ise eşiyle geçtiğimiz yıl boşanma arifesine geldiklerini, kendisinin eşine boşanma davası açtığını, altı ay ayrı kaldıklarını, ancak daha sonra ailelerin araya girmesiyle ve iki küçük çocuklarını düşünerek yeniden bir araya geldiklerini anlattı. Ayrı kaldıkları dönemde eşinin Pir Sultan Abdal Derneği'nde birlikte yöneticilik yaptıkları Havva Arslan'la bir aylık bir gönül ilişkisi yaşadığını, ancak boşanmaktan vazgeçmeleri üzerine eşinin bu ilişkisini bitirdiğini belirten Kabasakaloğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Eşimle 2012'nin eylül ayında tekrar bir araya geldik. Tekrar bir araya gelmemizi sinderemeyen Havva Arslan, hayatı bize zindan etti. Kadın önce bana mesajlar atmaya başladı. Sessiz telefonlar uzun süre sürdü. Eşime sürekli e-mailler gönderdi. Yaşadığımız tacizleri sessizlikle karşıladık, olayın büyümesini ve çirkinleşmesini istemedik. Ama artık sessiz kalmayacağız, mahkemede hesaplaşacağız."

'BAŞINI MASAYA VURMUŞ'
Suçlamaların odağındaki Havva Arslan, dayak iddiasını yalanlayıp "Masaya başını vurmuştur" dedi. Eşinin dernek başkanı Kemal Bülbül'e muhalefet ettiği için bu olay bahane edilerek istifasının istendiğini öne süren Songül Kabasakaloğlu da "Kafasında sandalye kırmışlar, televizyonu bile üstüne fırlatmışlar" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dernekte aşk dayağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN