Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üç çocuğuyla hayata tutunmaya çalışıyor

İzmir'de oturan ve boşandığı eski kocasının Ermeni asıllı arkadaşı A.D.(51) tarafından 8 yerinden bıçaklanarak ağır yaralanan 29 yaşındaki 3 çocuk annesi N.B. 8 ay önce evlendiği S.B.(26) ile yaşam mücadelesi veriyor.

Giriş Tarihi: 13.1.2013 09:29
İddialara göre 3 yıl önce İstanbul'da yaşayan 3 çocuk sahibi N.B.'yi eski eşi arkadaşı A.D. ile fuhuşa zorladı. Teklifi kabul etmeyen genç kadın A.D. tarafından 8 yerinden bıçaklanarak ağır yaralandı. Polisin aramaları sonucu yakalanan A.D. ise 7 yıl 6 ay hapis cezası aldı ancak 4 ay hapis yatıp tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. İstanbul'da yaşadığı sıralarda 14 yaşındayken kendisini zorla kaçıran ve ailesinin de onay vermesiyle eski eşiyle evlendirilen N.B, eski kocası tarafından arkadaşıyla fuhuş yapmaya zorlandı. Eski kocasının arkadaşı A.D. tarafından ölüm tehditleri alan talihsiz kadın İstanbul'dan İzmir'in Karabağlar İlçesi'ne yerleşti. A.D.'nin tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına tepki gösteren genç kadın hayatından endişe ettiğini söylerken 8 ay önce evlendiği S.B. ile yeni bir hayata başladığını ifade etti. 8 aydır evli olan genç kadın eşinin işsiz olduğunu ve 3 çocuğuyla birlikte yaşam savaşı verdiğini söyleyen N.B., eşi S.B.'ye yetkililerin iş bulmasını istedi.

Maddi imkansızlıklar içinde yaşayan genç kadın herhangi bir geliri olmadığı için boşandığı eşiyle 2 yıl daha aynı evi paylaştığını söylerken o yıllarda evlerine gidip gelen kocasının arkadaşı A.D. ile fuhuşa zorlandığını belirtti. Genç kadın teklifi kabul etmeyince A.D. tarafından 8 yerinden bıçaklandığını ve Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 10 gün tedavi gördüğünü belirtirken boşandığı eşinin kendisinden habersiz bir şekilde kredi kartlarını kullanarak kendisine 10 bin lira borç para bıraktığını öne sürdü.

Taburcu olduktan sonra %70 zihinsel engelli oğlu B.C.(15), Z.C. ve G.C. ile birlikte İzmir'e yerleşen talihsiz kadın 8 ay önce yeni bir hayata başlamak için S.B. ile evlendiğini söyledi. Evlenmesine rağmen boşandığı eşi D.C. ve arkadaşı A.D. tarafından ölüm tehditleri aldığını söyleyen N.B. savcılığa yaptığı başvuruyla polis koruması altında olduğunu ifade etti. Ölüm tehditleri altında olduğu için dışarı adımını atamadığını belirten genç kadın kocasının da sabıkalı olduğu için iş bulamadığını söyledi. Genç kadın, ' En büyük çocuğum hem epilepsi hastası hem de zihinsel özürlü. Diğer 2 kızım okuyor. Onlara bakmaya çalışırken şimdiki eşim sabıkalı olduğu için iş bulamıyor. Ben de hem tehdit edildiğim için hem de yaralandıktan sonra düzgün bir şekilde tedavi olamadığım için dışarı çıkıp iş bulamıyorum. Çocuklarım için devlet büyüklerinden ve hayırseverlerden yardım bekliyorum' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üç çocuğuyla hayata tutunmaya çalışıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN