Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sahteci mimara Beşkardeş!..

Çatalca'da, 2B arazisini sahte evraklarla üzerine kaydettirdiği ortaya çıkan mimar Ömer Faruk Beşkardeş hakkında 3 yıldan 8 yıla kadar hapis istendi

Giriş Tarihi: 15.1.2013
İstanbul Çatalca'daki Çanakça köyünde 2B arazisini üzerine kaydettiren Mimar Ömer Faruk Beşkardeş hakkında, "evrakta sahteciliğe azmettirmek" suçundan ağır ceza mahkemesinde hapis istemiyle dava açıldı. Köy muhtarı, köy heyetinden oluşan bilirkişi ve kadastro memurunun Beşkardeş adına tescil ettirdiği arsanın Bakırköy 2'nci Sulh Ceza Hâkimi Talip Ergül'e dedesinden miras kaldığı ortaya çıkınca ağır cezalık oldu. Cumhuriyet başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 2010'da arsayı 2005'ten beri kullandığına dair tutanak hazırlanan Beşkardeş ve kadastro görevlisi hakkında 3 yıldan 8 yıla kadar hapis istendi. Savcılık tarafından hazırlanan iddianameye göre, İstanbul Beşiktaş'ta mimarlık yapan Beşkardeş, Çatalca'daki bir 2B arazisini "sahte belge" ile kapatmak istedi. Bunun için bölgeden sorumlu kadastro memuru Erol Kamalı ile anlaştı. Kadastro görevlisi ve köy heyeti bir araya gelerek Çanakça Köyü 105 ada 4 Parsel'deki arsanın 2005'ten beri Beşkardeş tarafından kullanıldığına dair tutanak hazırladı.

ÇARŞAMBA, CUMA NAMAZI!
24 Şubat 2010'da bilirkişi sıfatıyla 6 kişinin imza attığı tutanakla arsanın kanunen satın alma hakkı Beşkardeş'e geçti. Ancak arsanın miras yoluyla dedelerinden kendilerine geçtiğini bildiren Ali ve Talip Ergül, Beşkardeş ve Erol Kamalı hakkında sahte belgeyle arsayı üzerine geçirdikleri gerekçesiyle dava açtı. Ergül tarafından Silivri Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davada tanık olarak dinlenen muhtar ve bilirkişiler, tutanağı cuma namazına giderken aceleyle imzaladıklarını bu yüzden içeriğine bakamadıklarını söyledi. Ancak "Cuma namazına giderken imzaladık" dedikleri tarih çarşamba gününe denk geliyordu. Evrakta sahteciliğe azmettirme suçlamasıyla yargılanan Beşkardeş ve Kamalı hakkında 3 yıldan 8 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Çanakça köyünde 2.5 dönüm arazinin usülsüz tescil edilmesiyle ilgili olarak Çatalca Asliye Hukuk Mahkemesi'ne de dava açan Ergül, işlemi iptal ettirdi. Arazi, mahkeme kararıyla Beşkardeş'ten geri alındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahteci mimara Beşkardeş!..
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN