Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Kadın olsa herkes atlardı"

Kayır, dan iskeleye atlarken denize düştü. Çırpınarak öldü. Kurtarma faciası kameraya yansıdı. Ailesi, 'Bir vapur insan ölümü seyretti' diye ağladı

Giriş Tarihi: 17.1.2013 13:02 Güncelleme Tarihi: 17.1.2013 13:22
İstanbul, geçen Cuma günü bir kişinin ölümüne seyirci kaldı. Kadıköy- seferini yapan iskeleye yanaştı. Yolculardan (43), iskeleye çıkmak isterken denize düştü. Toplanan kalabalık ise seyre daldı. Görevliler denize halat fırlattı. Kayır halatı yakaladı, ancak bir süre sonra halat elinden kaydı. Bu sırada vapurun makineleri çalışınca Kayır akıntıya kapıldı. Can simidi ise yolcu suya battıktan sonra atıldı. Türkiye, kurtarma faciasını saniye saniye izledi. 3.5 yıldır temizlik işçisi olarak çalışan Kayır'ın ölümünün ardından tam bir dram çıktı.

İŞTE O ANLAR!AİLESİ DAVA AÇACAK
Genç yaşta çalışmaya başlayan Kayır, yıllarca seyyar satıcılık yaptı. Yokluklar içinde 3 çocuk büyüttü. 3.5 yıl önce, belediyede sigortalı bir iş bulduğu için sevinçten havalara uçtu. Eşi Hanife Kayır ise merdiven siliyordu. Eşinin ölümünü ise en geç haber alanlardandı. Çünkü çocuklarını okutabilmek için bir telefon bile alamamıştı. Bu nedenle yakınları acı haberi vermek için sokak sokak gezmişti. Acılı eş, "Bir kişi bile suya atlayıp, eşimi kurtarmadı. Bir vapur insan, ölümü seyretti. Haydar kurtulabilirdi ama kurtarmadılar. İskele görevlileri hakkında dava açacağım" dedi.

SOSYAL TEPKi
Haydar Kayır'ın ölümü, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da, en çok konuşulan konuların başına yerleşti.

İşte tepkiler:
* Adamı, göz göre göre nasıl öldürdünüz?
* Bu ihmal değil de nedir?
* Sorumlulara ceza verilmeli.
* Görevliler, yolcuyu değil gemiyi koruyor!
* Pisi pisine ölümdür bu. Şaka gibi...
* Can simiti atmayı dahi bilemiyorsa iskele güvenliği ne işe yarar?
* Bir kişi bile suya atlamamış. İnsanlık ölmüş resmen.

Kaynak: Takvim
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Kadın olsa herkes atlardı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN