Bu nasıl vicdansızlık!

Giriş Tarihi: 18.1.2013 15:40

Sakarya’nın Erenler İlçesinde yaşayan 3 çocuk annesi 53 yaşındaki A. Ç. isimli kadın evinin önünden bir otomobille kaçırılarak tecavüze uğradıktan sonra öldüresiye dövülürken yoldan geçen bir kadının olayı görmesi üzerine kurtarıldı.

İddialara göre Alzheimer Hastası olan A. Ç. isimli kadın akşam saatlerinde Erenler İlçesinde kızı İnci Nur G. ve Rahmi G. ile birlikte yaşadığı evden kapının açık olmasını fırsat bilerek dışarıya çıktı. Bu sırada bir otomobil içerisinde bulunan 4 kişi tarafından Geyve İlçesi Ali Fuat Paşa Kasabasına kaçırılarak saatlerce tecavüz edilen 53 yaşındaki kadın yine akli dengesi yerinde olmayan biri tarafından dövülürken yoldan geçen bir kadın tarafından görülerek polise haber verilmesi sayesinde kurtarıldı. 112 Ambulansı ile ilk olarak Geyve Devlet Hastanesine kaldırılan Alzheimer hastası A. Ç. burada yapılan ilk müdahalenin ardından Toyota - Sa Travmatoloji ve İlk Yardım Hastanesine sevk edilerek yoğun bakıma alındı. 53 yaşındaki Alzheimer Hastası A. Ç.'nin sağlık durumu ciddiyetini korurken olayı duyan Ağabey Hikmet Çelik ve oğlu Bayram Çelik hastaneye koştu.

Yaşanan olayla ilgili olarak konuşan Bayram Çelik; " Halamın Akli Dengesi yerinde değil. Akşam saatlerinde evde otururken kapıyı açık görüyor ve evden dışarıya çıkıyor. Dışarı çıktığında yoldan geçen bir araca halamı zorla bindirerek Ali Fuat Paşa'ya kaçırıyorlar. Burada 4 kişi tarafından tecavüze uğradıktan sonra darp ediliyor ve tam öldürmeye niyetlendiklerinde yoldan geçen bir bayan görerek yardım istiyor ve polisi arıyor. Kadını gören şüpheliler olay yerinden uzaklaşıyor ve kaçıyorlar ve halamı da ambulansla alıp götürüyorlar. Halam Beyin travması geçiriyor zaten yüzünde de darp izleri var yani durumu pekiyi değil. Tabi bu olayla ilgili olarak akli dengesi yerinde olmayan bir kişi yakalanıyor ve Savcılıkta ifadesi alındıktan sonra Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine sevk ediliyor. Jandarma ekiplerinin de diğer kişilerin peşinde olduğunu biliyoruz" dedi.

Olayı duyar duymaz Kocaeli'nden kalkıp Sakarya'ya kardeşinin yanına gelen Ağabey Hikmet Çelik Beyin Hücreleri öldüğü için akli dengesi yerinde olmayan kardeşine bunları yaşatanların bulunmasını istediğini belirterek; "Kardeşim evden çıktığında yoldan geçen bir otomobil tarafından 4 kişi olduğu söylenen bir grup tarafınca kaçırılarak Geyve'ye götürülüyor. Burada 4 kişi benim kız kardeşime tecavüz ettikten sonra öldürmek amacıyla dövmeye başladıklarında olay yerine yakın olan bir evden kadın görerek bağırdığında şüpheliler kaçmış. Kardeşim şuanda Hastane'de yatıyor. Her yerinde darp izleri var, yüzü şişmiş. Biz zanlıların bir an önce bulunmasını istiyoruz. Kardeşim şuanda zaten yoğun bakımda diyebiliriz, yüzünde şişlikler var. Beyin kanaması olabilir diye doktorlar tarafından gözetim altında tutuluyor. Geyve'deki Jandarma bu işin peşinde, bu işin peşini bırakmıyorlar. Bizimde onlara güvenimiz tam, bir gün şüphelilerin yakalanacağına inanıyoruz ve Adalet tarafından gereken cezanın verileceğine inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Ülke genelinde bu tarz olayların yaşandığını belirten Hikmet Çelik; " Ülkemizde bu tarz olaylar çoğaldı. Artık Emniyet Güçleri tarafından bu işlerin bitmesi için gerekli cezaların verilmesini istiyoruz. Bizim canımız yandı bir başkasının da canı yanmasın bütün mesele bu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu nasıl vicdansızlık!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN