Japon kadınları güllerle kandırdı

Japon turistleri evlilik vaadiyle kandırarak dolandırmaktan tutuklanan İsmail Yapıcı'yı ihbar eden Yumi M., savcılığa delil olarak fotoğraf ve yaptığı harcamaların belgelerini sundu

Giriş Tarihi: 18.1.2013
İstanbul'da evlenme vaadiyle Japon turistleri dolandırdığı gerekçesiyle 11 Ocak'ta tutuklanan 28 yaşındaki İsmail Yapıcı, Tokyo'da İngilizce öğretmenliği yapan Japon Yumi M.'nin şikâyeti üzerine yakalandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, kendisini turist rehberi olarak tanıtan Yapıcı'yı gözaltına aldı.

BABA EVİNDE İMAM NİKÂHI
Sultanahmet'te dolandırdığı paralarla eğlenirken yakalanan Yapıcı, 11 Ocak'ta tutuklandı. Yumi M., Yapıcı ile ilişkilerini gösteren fotoğraflarını, kredi kartları ve banka hesaplarından yapılan harcamaları savcılığa delil olarak sundu. Yapıcı'nın, kendisini etkilemek için güllerle evlenme teklif ettiğini fotoğrafla belgeleyen Yumi M. "Beni memleketi Ordu'daki baba evine götürdü. Burada imam nikâhı bile kıydırdı. Türk geleneklerine göre bu nikâhın önemli olduğunu, resmi nikâhın ise daha sonra yapılacağını söyledi. Beni aylarca oyaladı. Ben yandım başkaları yanmasın" diye konuştu. Yumi M., savcılığa verdiği şikâyet dilekçesinde yaklaşık 8 milyon Japon Yeni (200 bin lira) dolandırıldığını belirtti. Yumi M.'nin dilekçesinde şu ifadelere yer verildi: "Son 3 yılda evlenmek için 4 kez Tokyo'dan Türkiye'ye geldim. Benden defalarca borç para istedi. Buradaki harcamalarımızı benim kredi kartımdan yaptı. Kredi kartımdan nakit para da çektiğini sonradan anladım. Hâlâ bu borçların faizlerini ödüyorum. Bu borçlardan dolayı benim ödemek zorunda kaldığım faizler dahil tüm paralarımın geri ödenmesini, maddi ve manevi zararımın karşılanmasını talep ediyorum. Bu konuda T.C. Başsavcılığı, mahkeme ve Türkiye Hükümeti, Türkiye Devleti ve namuslu Türk milletinin ben mazlum ve mağdur Japon kadına yardım etmesini rica ederim. Uzman dolandırıcı İsmail Yapıcı'nın T.C. kanunları ve Türk milletinin ceza kanunlarına göre en ağır şekilde cezalandırılmasını, diğer kadınları dolandırmasının önlenmesini talep ediyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Japon kadınları güllerle kandırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN