adeta dondu

'de kar yağışının etkisini kaybetmesiyle birlikte başlayan dondurucu soğuklar hayatı olumsuz yönden etkiliyor.

Giriş Tarihi: 19.1.2013 12:04
'de kar yağışının etkisini kaybetmesiyle birlikte başlayan dondurucu soğuklar hayatı olumsuz yönden etkiliyor.

Hakkari-Van karayolu üzerinde bulunan kısmen donarken, binalardaki buz sarkıtları ise 1,5 metreyi buldu. Bir okulun çatısında sarkan ve ilginç görüntüler sergileyen buz sarkıntıları ise dikkatlerden kaçmadı. Cadde ve sokakların adeta buz pistine dönüştüğü Hakkari'de, Belediye Başkanlığı karla mücadele ekibi ise bir taraftan karla, diğer taraftan ise buzlarla mücadele çalışması başlattı. Caddelerde bulunan iş makinelerinin yardımıyla temizlenen kar ve buz yığınları kamyonlarla şehir dışına çıkartıldı. Bazı esnaflar ise iş yerlerinin önündeki buz kütleleri küreklerin yardımıyla kırmaya çalıştılar.

Güney Kore'den Hakkari'ye gelen 12 kişilik turist grubu ise çarşı merkezinde dolaşırken yer yer yürümekten güçlük çektiler. Sırtlarında çantaları bulunan Koreli turistler çarşı merkezinde yapılan karla mücadele çalışmasının olduğu caddelerden geçerek bir otele geçtiler.

İÇME SUYU ŞEBEKLERİ DONDU
Hakkari'nin değişik mahallelerinde ise dondurucu soğuklar nedeniyle birçok içme suyu şebekesinin donduğu belirtildi. Yerdeki bir metre kar nedeniyle donan şebekelere müdahale edemediklerini belirten mahalle sakinleri, havaların ısınmasını beklediklerini, su ihtiyaçlarını ise suları akan komşularında karşıladıklarını belirttiler.

Hakkari Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri ise soğukların gittikçe artarak eksi 12 dereceyi bulduğunu belirttiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakkari adeta dondu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN