Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Giriş Tarihi: 20.1.2013 09:37 Güncelleme Tarihi: 20.1.2013 10:48
Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre: Ege, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile akşam saatlerinde Bursa, Bilecik, Sakarya ve Bolu çevrelerinde görülecek olan yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Kütahya ve Bolu'nun yükseklerinde karla karışık yağmur, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu da kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere, iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Ülkemizin kuzey iç ve batı batı bölgelerinde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Ege kıyılarında yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat), zamanla Ege kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR ve BACA GAZI ZEHİRLENMELERİ UYARISI: Ülkemizin iç ve batı kesimlerinde, rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA ve DON OLAYI İLE BİRLİKTE SİS UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere ülkemizin iç ve doğu bölgelerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı, başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsü ve artan sıcaklık nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı, zamanla doğusu çok bulutlu, akşam saatlerinde Balıkesir, Bursa (Yenişehir), Bilecik ve Sakarya çevrelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı (lodos) yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi beklendiğinden soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, kıyıları ile zamanla kuzey kesimlerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat), zamanla kıyı kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Kuvvetli lodos nedeniyle soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzeybatısının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer buzlanma ve don olayı ile birlikte doğusunda sis bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı,zamanla batısı çok bulutlu bu akşam saaatlerinde Bolu çevrelerinin hafif yağmur yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bugün öğle saatlerine kadar doğusu ile yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde Rize, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur, gece saatlerinde iç kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü nedeniyle muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerine kadar Malatya ve Elazığ dışında bölge genelinin, akşam saatlerine kadar bölgenin güneydoğusunun aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. Yüksek kar örtüsü nedeniyle muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerine kadar bölgenin doğusunun aralıklı yağmur, yüksek kesimlerinin yer yer karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN