Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Holiganlara 'Beethoven' cezası

Giriş Tarihi: 21.1.2013

Antalyaspor taraftar derneği tribünde kurallara uymayanlara 'klasik müzik cezası' veriyor. İlk olarak cezalı 30 kişilik grup Devlet Senfoni Orkestrası'nın konserine götürüldü

Antalyaspor 1966 Grup Taraftarları Derneği, maçlarda taşkınlık yapanları klasik müzik konserine götürerek, rehabilite etmeye karar verdi. Eskişehirspor karşılaşmasında tribün kurallarına uymayan 30 taraftar Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'ndan 'Beethoven' dinledi.

NAHOŞ DAVRANAN KONSERE

Antalyaspor 1966 Grup Taraftarları Derneği, her cuma periyodik konser veren Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile bir anlaşma yaparak, tribünde kendine hakim olamayanları klasik müzikle rehabilite etmeye karar verdi. Futbolda şiddeti önleme hedefli bu çalışmanın öncüleri; Antalyaspor'a marşlar besteleyen kontrbas sanatçısı Koray Karaca ile derneğin yönetim kurulu üyeleri İsmail Bulut ve Hasan Koca. Geçen çarşamba yapılan Antalyaspor- Eskişehirspor karşılaşmasının ardından, yapılan bu anlaşma ilk kez uygulandı. Tribünde nahoş davranışlar sergileyen 30 taraftara, cuma akşamı için orkestra davetiyesi verildi.

CEZA MI, ÖDÜL MÜ?

Taraftarlardan eşleriyle birlikte gelmelerini isteyen tribün lideri İsmail Bulut ile Hasan Koca, konser ortasında Şef Orhan Şallıel'e teşekkür plaketi ve Antalyaspor atkısı hediye etti. Konserin ikinci bölümünde Antalyaspor atkısı ile Beethoven'in Birinci Senfonisi'ni yöneten Şallıel, "Biz bu kentin müzik rengiyiz. Spor rengi de Antalyaspor. Tribündeki haytaları konserlerimize getirme kararı almışlar. Bu onlar için ceza mı diyeyim, ödül mü bilemiyorum. Ama böyle bir şey düşünmüşler" diye konuştu. Seyirciler de bu buluşmayı alkışlayarak, desteklediğini ifade etti.

"OTOBÜS KALDIRACAĞIZ"
Bundan böyle her konser için deplasman otobüslerini kullanacaklarını duyuran İsmail Bulut, "Taraftar grubumuzun çoğunluğunu Antalya'nın dezavantajlı bölgeleri Kepez ve Varsak'ta ikamet edenler oluşturuyor. Onların her konsere gelebilmeleri için düzenli olarak sponsorlarımızın temin ettiği otobüsler kaldıracağız. Artık tribünlerimize alkollü, madde bağımlı, küfür eden insanları almıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Holiganlara 'Beethoven' cezası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN