Türkiye'nin en iyi haber sitesi

e bir şehit daha

Mehtap Civelek şiddet gördüğü eşine karşı koruma kararı aldırdı. Yetmedi "çağrılı koruma" kararı çıkarttı. Ancak eşi Volkan Civelek onu bulup kaçırdı sonra öldürdü

Kocaeli Gebze'de bir anne, boşanmak istediği kocası tarafından öldürüldü. GSM şirketinde çalışan 25 yaşındaki Mehtap Civelek'i öldüren 32 yaşındaki şoför eşi Volkan Civelek tutuklandı. Mehtap Civelek'in organları Malatya, Edirne, Antalya'daki 5 kişiye hayat verdi. Dokuz yıl önce üniversite öğrencisi olan Mehtap, bir fırında çalışan Volkan Civelek'e aşık oldu. Genç kız, 2004'te öğrenimini dondurarak onunla evlendi. Çiftin şu an 4 yaşında olan B.C. adında bir kızları oldu. Ancak bir süre sonra geçimsizlik başladı. Eşinden şiddet gören Mehtap Civelek kızı ile beraber ablası Meryem'in yanına sığındı. Ardından da geçen yıl 13 Temmuz'da can güvenliği olmadığı gerekçesiyle Kadıköy Aile Mahkemesi'nde koruma kararı aldı. 3 gün sonra da şiddetli geçimsizlik nedeniyle Kadıköy 1. Aile Mahkemesi'nde boşanma davası açtı. Eşinin psikolojik sorunları olduğunu ve evlendikleri günden beri şiddet gördüğünü belirtti.

KORUMA KARARI VARDI

27 Temmuz'da ise Volkan Civelek tarafından tehdit edildiği iddiasıyla "çağrılı koruma" kararı aldırdı. En son ablasının evinden 17 Ocak'ta işe gitmek için çıkan Mehtap, o gün öğle saatlerinde "Avukatımla görüşeceğim" diyerek iş yerinden ayrıldı. Aynı gün akşam saatlerinde Volkan Civelek kayınvalidesini aradı. "Kızınız yanımda" dedi. Telefonda ağlayarak annesi ile konuşan Mehtap, "Anne beni götürüyor, kurtar" diyerek yardım istedi. Aile Ümraniye Polis Merkezi'ne başvurdu. Aile, 3 gün kızlarıyla telefonda görüştü. Volkan Civelek'in erkek kardeşine de ulaştı. Ancak abla Meryem'in iddiasına göre kardeşi, "Arabayı beraber kiraladık ama yanında silah var. Ben Mehtap'ı vurur diye korkuyorum" dedi. Aile, kardeşin kimlik bilgilerini ve telefonunu da polise bildirdi. Ancak birkaç saat sonra acı haber geldi. Civelek eşini ağır yaralı halde Gebze'de bir hastanenin önüne bırakıp kaçmak istedi. Ancak güvenlik görevlileri Volkan Civelek'i yakaladı. Başından ağır yaralı olan Mehtap Civelek, ilk müdahalesinin ardından sevk edildiği başka bir hastanede öldü. Volkan Civelek ise tutuklandı.

'Polis bizimle ilgilenmedi'
Anne Yeter Bülbül: Kızım göz göre göre katledildi. Benim yüreğim yandı başkalarının yüreği yanmasın diyerek devlet büyüklerine sesleniyorum. Koruma memuru vermek önemli değil, önemli olan bu kararı uygulamaktır. Katil evimizi arayıp kızımızı kaçırdığını söylediği dakika polise başvurduk. Kadıköy Polis Merkezi bizi iki saat karakolda oyaladıktan sonra Ümraniye Polis Karakolu'na gönderdi. Bu karakol bizi hiç içeri almadan "Gidin derdinizi merkez karakola anlatın" dedi. Karakol karakol dolaşırken kızımızın ölüm haberi geldi. Kızımın telefonu sürekli açıktı. Bulunduğu arabada GPS olmasına rağmen polis cinayetin işlenmesini bekledi. Kızım "Beni öldürecek" dedi. Katil kızımı öldüreceğini söyledi ama polis "Ankara'dan sinyal gelmesini bekliyoruz" demekten başka bir şey yapmadı.

İhmale suç duyurusu yapılacak
Abla Meryem Bülbül: Kardeşimin kafasında 3 kurşun tespit edildi. Bir kurşunu çıkartamadılar. Ameliyat sonrasında makineye bağlıydı, beyin ölümü gerçekleşti. Organlarını bağışladık. Organ nakli olacak kişilerle karşılaştığımızda kardeşimi görmüş kadar mutlu olacağız. Kardeşimin bulunamamasında ihmali olan polisler hakkında da suç duyurusunda bulunacağız.
Ağabey İbrahim Bülbül: Volkan kardeşimin maaşını aldığı gün elinden kartı alarak maaşını harcıyormuş. Kardeşimi darp ediyormuş. Kızları B.C. için bir gün bizim yanımızda "Onu tuvalete asarak öldürürüm. Eve gelince onu görüp kahrından ölürsün" dedi. Bizim bu süreçte hiçbir olaydan haberimiz olmadı. Cuma sabahı Volkan beni arayıp "Siz beni karşınıza alarak konuşmadınız, çocuğumu göstermediniz" diyerek sitemde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadına şiddete bir şehit daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN